Kiralık Aşk’a giriş 101

Kiralık Aşk’a giriş 101
'Bir seviyi anlamak bir yaşam harcamaktır, harcayacaksın'
Uzun zamandır Kiralık Aşk izlemediğim için kendimi adeta bir uzaylı gibi hissediyordum zaten ki hafta başı dizinin ikinci sezon onayını aldığı açıklandıktan itibaren de hepten kafam karıştı. İzlediği dizinin akıbeti ile bu kadar içten bir şekilde ilgilenen bir izleyici kitlesine duyduğum hayranlık bir yana, bu enerjiyi yaratan diziyi de iyice merak etmeye başladım. Elbette konuya bir miktar aşinalığım, karakterleri ufaktan izlemişliğim vardı ama tek bir bölümü bile baştan sona izlememiştim. İnsanlık için küçük, kendim için büyük bir adım attım sonunda ve oturdum ilk bölümü izledim.

Tabii benim bu ilk bölümü izlemem, dizi ilk yayınlandığındaki gibi ‘Vay, diziye bak’ gibi sevinçli bir şaşkınlıktan ziyade ‘Haa, demek bu o demekmiş, demek bu oymuş’ gibi aydınlanmalarla dolu, adeta ders niteliğinde bir seyirdi, ama ‘Aaa, zil mi çaldı?’ diye zamanın akış hızına şaşırdığım bir ders. ‘Hayat, siz plan yaparken başınızdan geçenlerdir derler’ diyen Defne’nin sesinin ilk duyulmasından, yine Defne’nin ‘Beni  hatırladınız mı siz?’ diye sormasıyla biten o ana kadar olanlar, dizinin isminden dolayı illa ki anlaşılan ama detayını o güne kadar hiç tam öğrenemediğim sırla tanışmam, Ömer’in yakışıklılığı üstüne Defne’nin pek çok tatlı oluşuyla süslenmiş bir çilekli pasta pembeliğindeydi sanki.

Defne’nin çantasından görünen ilk Sait Faik, hazırlanan o ilk kahvaltı, Ömer’in annesiyle dans edişi ve bir prensesle evleneceğinin hepimize ilanı, ekmek arasının yeme de yanında yat şekerliği ve elbette Ömer’in Defne’ye tam da o ayakkabılarını neden çıkarttığını anlatmaya çalışırken çaktırmadan kenardan attığı gülüşü (ki sadık izleyiciler bunlardan onlarcasını gördü ve her bir gülüşün ayrı bir anlamı olduğunu anlatıyorlar ama ben de bununla mutlu oldum, acemiliğime verilsin) beni hiç beklemeden bir sonraki bölümü izlemeye koşturur gibiydi adeta ama yapmadım, hepsi sırayla. Bir senedir üstüne neredeyse tezler yazılan bir diziyi tek bölümde çözecek değilim elbette ama ilk bölümü izledikten sonra her şey daha net benim için, izledikçe de açılacaktır.

Kendime ilk sezonla iyi seyirler dilerken, ikinci sezonun da herkes için şahane geçmesini umarım. 

İyi seyirler. 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER