Grey-Sloan Memorial’da bir dönem daha biterken

Grey-Sloan Memorial’da bir dönem daha biterken
Bebişim Alex ve sinsi Jo
Grey’s Anatomy'de 12. sezonu da geride bıraktık. Alışık olduğumuz sezon finallerinin aksine bu kez kimse ölmedi, kimse vurulmuş ya da hastaneye yetişip yetişmeyeceği belirsiz şekilde bir yerlerde kalmadı. En fazla bir kaçak gelin vakası yaşandı (ki zaten Amelia Shepherd dizide gelmiş geçmiş en canımı sıkan karakter olduğu için kaçtığı yerden geri dönmeseydi de üzülmezdim) ama o da mutlu sona bağlandı.


Ne hayaller kurmuştum

Sezon finalinin yumuşaklığı, nispeten sezon boyunca da farkediliyordu aslında. 11. sezonu ağır kayıplarla kapattığımızdan olsa gerek, bu sezon her ne kadar Meredith’in Derek’ten sonra yaşadıklarını onunla beraber ine çıka izlediysek de, tüm kadro hala hayatta, bu da insanlık için küçük ama Grey’s Anatomy için büyük bir olay. 12. sezonda beni en çok heyecanlandıran şey, Meredith ile Alex’in sevgili olma ihtimalleri oldu. Hiç dile gelmedi ama birkaç bölümde ikisinin arasındaki yakınlık, hayatta birbirlerini en iyi anlayan insanlar olmalarına yapılan vurgu, Meredith’in Jo’yu sevmemesi derken epeyce umutlanmıştım.

Alex Karev her zaman favori Grey’s Anatomy karakterimdir ve onu ancak Meredith’e emanet edebilirim. Karev demişken, evlenme teklifini bir türlü kabul etmeyen Jo, sezon boyunca kafamda büyük soru işaretiydi, çünkü ne demek Karev’le evlenmemek? Kızın derdi başkaymış son bölümde gördük. Tabii tam o sırada Karev onları De Luca ile basıp her şeyi topluca yanlış anlamasaydı daha iyi olabilirdi.


Hoşçakal tatlım

Sezon boyunca her zamanki gibi olayları Meredith ekseninde izlediysek de, diğer çiftlerimizde de sular hiç durulmadı. Callie ve Arizona’nın çocukları için açtığı velayet davasını izlediğimiz bölümde gerim gerim gerildik mesela. Callie’ye bayılırım ve Arizona’yı sinsi bulurum, ama o mahkemeden sonra ben de olsam çocuğu Arizona’ya verirdim. Arizona’nın özellikle de biyolojik annesi olmadığı bir çocuğa annelik etmesinin onu eksik değil, tam tersi fazla yapacağını anlattığı kısımlara bayıldım. Mecburiyetten değil, Sofia’nın annesi olmayı istediği için yaptığı çok doğruydu. Canımın içi Sara Ramirez’in Grey’s Anatomy’ye veda etmesi vesilesiyle büyüklük Arizona’da kaldı gerçi, davayı kazandığı halde çocuğu paylaşmak için Callie’ye izin verdi. Cristina Yang’in gidişinden sonra diziden ayrıldğına en üzüldüğüm karakter Callie oldu. Kendisine sevgilisi Penny ile New York’ta mutluluklar diliyorum.


Yazı devam ediyor..
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER