Kiralık Aşk: 45. bölüm fragmanına ilk bakış

Kiralık Aşk: 45. bölüm fragmanına ilk bakış

Dedektifliği pek bir severim. Özellikle de kafamı yorup küçücük ipuçlarından büyük tahminlerden bulunmayı. Durum böyle olunca da Kiralık Aşk fragmanları benim için bir nevi haftalık beyin jimnastiği oluyor. Benim gibi dizinin tutkunu olan dostlarımla özet ile fragmanları harmanlayarak fikir alışverişleri yapıyor ve tahminlerimizi bir kenara not ediyoruz. Neyse ki her bölümü, dizinin genelindeki hikaye doğrultusunda yorumladığımızdan herhalde şu ana kadar pek baş üstü çakılmadık. Şimdi ise bu alışkanlığımı Ranini.tv’ye taşıyoruz.

Nerede kalmıştık?

Ömer’in aşkını Gallo ile birlikte tüm dünyaya duyurmasının ardından derin bir oh çeken Defne’nin ellerinde çiçeklerle Ömer’e gelmesiyle...

Kaç günden oluşuyor?

Yıllarını moda dünyasına adamış bir insan olarak kıyafetler fragmanlarda en çok dikkat ettiğim ayrıntı. Kıyafet ve mekanlardan yola çıkarak bir bölümün kaç günden oluştuğunu tahmin etmeye çalışırım. 45.bölüm fragmanları ve fotoğrafları ilk defa beni dipsiz derin kuyulara düşürdü. Neden mi? Ömer ile Defne’nin tek bir güne sığamayacak birçok farklı mekanda aynı kıyafetlerle dolaşmasından. Mahalle, Sadri ustanın atölyesi, Sinan’ın yazlık evi ve şehirdeki ev. Üstelik oldukça spor bir görünüme sahipler. En son Pazar gününde onları bıraktığımıza göre ve gündem bu kadar yoğunken işi asmayacaklarını düşündüğümden sanki hafta hızla geçiyor ve biz yine hafta sonuna geliyoruz gibi. Bu konuda iki tahminim var: İlki çiftlik evinde kalıyorlar ve ertesi güne devam ediyorlar; ikincisi ise çiftlik evinden erken dönmelerine neden olacak bir şey oluyor. Özetle bölümün bir haftaya yayıldığını düşünmekteyim. Tabi bu tahminim Ömer’in işkolik olmasından. Kendisi değişti sonuçta işi falan boş verip bir gün kendisine ve Defne’ye de hafta arası mola alabilir. İşe gitmeye hazırlanan Defne’yi kaçırarak çiftliğe de götürebilir. 

Zaman çizelgesi:

1. Defne ile Ömer’in öpüşme sahnesinden bölüm devam ediyor. Tabii ki en sevdiğimiz türden bir cep telefonu konuşmasıyla bölünecek. Tasalı bir Defne evden tebligat geldiğini öğrendiği için eve geri dönmek zorunda kaldığını söyler. Ancak tabi nedenini açıklamadan.

2. Haftanın ilk günü: Pazartesi. Gündem yoğun. Fikret gitti! Sevinç çığlıklarını duyar gibiyim. Mağaza işine Passionis tek başına devam edecek. Zaten başkasının hayaline öyle pat diye girmek olmazdı, kısa vadede güzel ama uzun vadede yanlış bir işti. Gün boyu ofiste bol hareket geçiriyoruz. Defne’nin odasında sarılmalar, Ömer’in kapıdan içeri giren Defne’yi sıkıştırmaları, asansörde kendini anlatmaya çalışan Defne ve beraberinde gelen öpüşme derken gün geçiyor. Yüzümüzden gülümseler eksik olmayacak anlayacağınız. Aynı gün Yasemin mahallede. Özette rastlantı dediğine göre ustadan şirket için bir şey almak için oraya geliyor olabilir. Tabii ki İso’nun orada olduğunu bilmeden. Bu rastlaşma İso’yu derinden etkiliyor. Akşam İso çekirdek takımıyla dertleşiyor ve Defne’lerde kalıyor.

3. Daha önce söylediğim gibi bölümün bir haftaya dağıldığını düşünüyorum. Hepsi fragmanda yok ya da belki de hızlı geçecek. Bu günlerden biri de Ömer’in Defne’lere misafirliğe geldiği gün. En büyük hayalimdi gerçek oldu =) Tüm aile evdeyken o salonda kahve içen Ömer candır.

4. Mavi gömlekli meşhur gün. Ömer mahalleye geliyor. Ustayı ziyaret ediyor ve ardından Defne’yi kaçırıyor. Sinan’ın yazlık evine gidiyorlar. Sonra işte belirttiğim iki ihtimal var. Orada kalıp ertesi gün dönüyorlar ya da bir şey oluyor ve dönüp günü şehirdeki evde geçiriyorlar.

 

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER