Kısmetse Olur: Gong sesine az kala

Kısmetse Olur: Gong sesine az kala
Bir Mehtap'ın yüzü gülmedi
Dünyanın Game of Thrones yeni sezonunun aylar yıllar sonra başlamasıyla yatıp kalktığı, benimse gözümü Kısmetse Olur’dan ayıramadığım sıradan günlerden biriydi. Kısmetse Olur evinde kahramanlarımız olan ilişkilerini bitirirken, uzun zamandır beklediğimiz aşk itirafları havalarda uçuşuyor, paslanmış kalplerde nihayet bahar çiçekleri tomurcuklanıyordu. Sevenler kavuşuyor, kavuşanlar seviyordu. Hal böyleyken, taht artık yeni evinde, sevenlerse final derdindeydi. Hali hazırda çiftlere, bir zamanlar çift olanlara ve çiftimsilere bir göz atalım isterim.


TanDan, ya da DanTan, buna emin değilim

1) Daniela-Tankut: Programın en başından beri inceden birbirlerinde gönlü olup, bunu nedense bir türlü itiraf edemeyen çiftlerimizin başında Daniela ve Tankut geliyordu elbette. Biraz da Tankut için eve giren gelin adayının olayları hızlandırmasıyla, nihayet aşk itirafları yapıldı, Tankut ‘Seni seviyorum’ deyiverdi bir romantik yemekte, Dani kahkahalar atarak cevap verdi. Tankut’un ‘Bunu yıllardır kimseye söylememiştim’ demesi ne kadar hüzünlüydüyse, Dani’nin ‘Beni sevdiğinden hiç şüphe etmemiştim ki’ demesi, bir o kadar tatlıydı. ‘Bana aşkım demiyorsun’ diye kavgalar izledik o evde. Öyle bir ortamda Dani’nin bu şuurlu tavrı daha da kıymetli bence. Ayrılmasınlar, gongtan sonrasına da beraber gidip saadeti yakalasınlar isterim.


Kimseden korkmam, Emre’nin teyzesinden korktuğum kadar

2) Hazal-Emre: ilişkilerine en geç başlayan, ama en hızlı ilerleyen Kısmetse Olur çifti. Emre’nin romantik evlenme teklifinin arkasından olaylar hızla gelişti ve sözlendiler. Üstelik yapım ekibinden aldıkları izinle birlikte Ankara’ya gidip bir de orada sözleneceklermiş Emre Ubeyli’nin instagram hesabında yaptığı açıklamaya göre. Hazal yaprak gibi bir kız, yormuyor insanı, ağırlık yapmıyor. Emre de efendiden bir insan, yalnız teyzesi ilk bölümden beri beni benden aldı, Ayça’ya söyledikleri ile hayattan soğuttu. Ayça’nın daha önce evlenip ayrılmasını kabul edeceklerini ve Ayça’nın bu yüzden sonsuza kadar ailelerine minnet duyması gerektiğini ima eden, o çok yüce gönüllü olduğu için takdir bekleyen tavırları ile ayıbın yaşlısı genci olmayacağını göstermişliği vardır. Hazal’ı sevmiş, ne ala. Genç çifte mutluluklar dilerim.


Bu çocuklara yazık oldu

3) Cansel-Eser: Programın en eski ve bence en candan çifti. Yalnız Eser son zamanlarda biraz fazla hırpalandı, fazla iniş çıkış yaşadı. O kadar olay oldu aldırmadılar, geldiler en sonunda biraz da saçma bir yüzük konusu yüzünden ayrıldılar. Sosyal medyada çılgınca fanları var CanEs’in, birleşmeleri geniş kitleler tarafından heyecanla bekleniyor. Tekrar bir araya gelirlerse birincilik ihtimallerini yüksek görüyorum, yalnız akıl ve ruh sağlıkları ne hale gelir onu bilemeyeceğim. Cansel tatlı kız, Eser çok heyecanlı ve içten bir çocuk. Bence evden çıktıklarında birlikte mutlu olurlar.


Ne ayak olduğu anlaşılamayanlarda bu hafta
 
4) Melis-Semih: Bu ikili aslında çift değiller, ama olmaları için arkadaşlarından yoğun baskı görüyorlar. Evdeki genel kanı, Semih’in Melis’ten hoşlandığı ama annesi yüzünden bunu söyleyemediği yönünde. Melis de aynı fikirde ve bunu sıklıkla Semih’e söylüyor. En son beraber gönderildikleri romantik yemekte ‘Belki de senin istediğinden bir tık daha tehlikeli olduğum için benden korkuyorsun’ diyecek kadar iddialıydı. Melis çok enteresan bir kız, bazen ona sarılıp onu sakinleştiresim geliyor, bazen bir dakika susması için yalvarasım. Aşırı hırçın oluşunu, evdeki herkesten daha zeki oluşuna bağlayan Melis’e, Semih de ‘En zeki ikimiziz’ diyerek katılılyor. Bu saatten sonra çift olurlarsa, izlerken tırnaklarımızı kemireceğimiz kesin.


Yine mi gülmedi şansım aşktan yana?

5) Ayça-Batuhan: Taze ayrılan çiftimiz Ayça ile Batuhan, beraberlikleri sırasında da Ayça’nın sürekli ‘Keeessss’ diye bağırmaları ve Batuhan’ın hayranları ile sürekli aşırı samimi pozlar çekilmesi yüzünden pek mutlu değillerdi, bize de rahat vermediler. Kısmetse Olur evinin en geniş fan kitlesine sahip adayı Ayça ve eğer finale doğru Batuhan’la veya bir başkası ile birlikte olursa, birincilik ihtimali çok yüksek. Emre’den sonra Batuhan’da da aradığı saadeti yakalayamayan Ayça damat adayını dışarıda arayacak gibi görünürken, Batuhan’ın bunu yapmaya çoktan başlamış olması onun adına tek tesellimiz.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER