“Küçük dünyam resmin kadar!”

“Küçük dünyam resmin kadar!”
Lafa nereden başlayacağımı, sonrasında lafın nereye gideceğini bilmeden yazmaya başlıyorum bu sefer…

Ayrılıkları seven varsa bir adım öne gelsin. Ben mi? Ben gerideyim. 4 Temmuz 2015, Cumartesi günü hayatıma giren ve sihirli bir değnek misali hayatıma dokunan İlişki Durumu: Karışık ile vedalaşmak istemiyorum… Ama zorundayım.

***

İlişki Durumu: Karışık ile aramızdaki durum ilk bakışta aşktı aslında.Bu tanıtımı görür görmez “Ben bu diziyi izlerim!” demiştim. İlk bölümü izler izlemez yorumlamak için @raninimanini ‘den icazet alınca cumartesilerimin sahibini bulmuş oldum.

İlk görüşte aşkımızı saymazsak aslında İlişki Durumu: Karışık’ı izlemek için çok sebebim vardı: Berk Oktay, Pamir Pekin, Eda Ece, Nurseli İdiz! Reji de ise Bülent İşbilen! Seren Şirince’yi ise ilk defa izleyecektim. Tamamdı, olmuştu bu iş!

Yorumlamaya başladım! 1.bölüm… 2.bölüm… 5.bölüm… 10.bölüm derken kendimi çok güzel bir masal dünyasının içinde buldum. Artık zihnimde hep “bizim çocuklar” vardı. Evet, zaman içinde Ayşegül, Elif, Can ve Murat’ı nasıl içselleştirdiysem “bizim çocuklar” olmuşlardı.

Pazar sabahları vakit geçmek bilmiyordu. Pazar sporu olarak saat 09:45-10:15 saatleri arasında reyting sayfasında F5’e basıyordum. Sonra partii!!!: ) İlişki Durumu: Karışık, yayınlandığı kırk hafta boyunca yayınlandığı her gün kanalını sırtladı. Eylül sezonunu başladığında kimse İlişki Durumu: Karışık’a şans vermezken, İlişki Durumu: Karışık reyting sıralamasının hep üst sıralarında yer aldı.

(Bu saatten sonra neden bittiği üzerine konuşmak, haklı-haksız aramak, anlamsız ve yorucu. Bu konuyu geçiyorum.)

İlişki Durumu: Karışık, sadece ülkemize özgü, en az bir saat kırk beş dakika süren dizi süreleri içinde, çiçek gibi açtı. Her biri birer saat olan ve en fazla yirmi bölüm süren diziler bile bazen umulanı vermezken; biz neredeyse her hafta kahkahalarla güldük. Sonuçta gülmenin kardeşi ağlamak. Sessiz ve içimize ağladık, bazen kızdık ama beraber çok güzel anları paylaştık. Her hafta başka bir ruh haliyle geçtik ekran karşısına. Yaşadığımız ülke gündemi bizi ne kadar etkiliyorsa İlişki Durumu: Karışık ekibini de etkiliyordu. Ekranda olduğu süre zarfında yaralarımızı karşılıklı olarak sardık, sarmaya çalıştık. Evlilik yemini etmişiz gibi iyi günde, kötü günde, hastalıkta sağlıkta kırk hafta boyunca hep beraberdik.

O kadar çok şey öğrendik ki İlişki Durumu: Karışık’tan. Kendi adıma konuşmak gerekirse benim öğrendiğim en güzel ve özel şey mucizelere ve masallara inanmak oldu.

“Nefes alıyorsak hala umut vardır!”
 
Şimdiii teşekkür ile karışık ağlak kısma geliyorum…

İlişki Durumu: Karışık dizisi benim de hayatıma dokundu. Hem de öyle böyle değil! Özel, akademik ve Ranini.Tv’deki hayatıma büyük, kalıcı ve güzel izler bıraktı. Zihnimde her daim “İlişki Durumu: Karışık için ne yapabilirim?” soruyla dolaştım. Playlistler, capsler, ziyaretler, testler… Sizi de sıkmadan kısa kısa teşekkürlerimi etmek istiyorum.

İlk teşekkür edeceğim isim Banu Kiremitçi Bozkurt. Bizi izlediğimiz şeye inandıran muhteşem bir dünya kurdu! Elimizden tutup, bizi büyülü bir masal dünyasının içine soktu. Masallara inanmamızı sağladı. Ellerinize, kollarınıza sağlık. Can’sınız! <3

Can demişken… İlişki Durumu: Karışık’ın kırk hafta süren yayın hayatında Berk Oktay ile tanışmaktan gerçekten çok mutlu oldum. Kendisi çalışkan olmak, işine dört, on dört, yirmi dört elle sarılmanın ne demek olduğunun kanlı canlı örneği! Muhteşem bir adam! Samimiyet konusuna hiç girmiyorum bile! Sağda solda “O da oyuncu mu yeağ?!” diyenlere en güzel cevabı verdi. Yolu açık olsun. Kendisi ekranlarda olduğu sürece, kendisini izlemeye devam edeceğiz.

Eda Ece… Onun için ne söylenebilir ki! Dünyanın en samimi, en candan insanlarından ve bu konu tartışmaya kapalı. Elif Güvener’i de, Eda Ece’yi de çok sevdim. Her şey o güzel gönlünce olsun.

Seren Şirince… Tüm kalıpları kıran güzel bir kadın! Tüm duygulara bizi inandıran Seren Şirince’ye sevgiler. Yolu açık olsun.

Nurseli İdiz’e ezelden hayrandım! Yine hayranım ve hep öyle kalacağım! Kraliçemiz!

Aybike Esin Tutumluer’i çok kısa bir süre içerisinde tanıdık. Ruhunun güzelliği yüzüne yansımış. İnsanları sevmek için onlarla uzun zaman geçirmeye ya da sürekli yan yana olmaya gerek yok. Bkz: Aybike Esin Tutumluer.

Gülden Avşaroğlu’na ne diyorsunuz? İlişki Durumu: Karışık ile Gülden Avşaroğlu’nu ilk kez ekranda izledim. Handan, sen bizim her şeyimizsin! İşlenmemiş bir cevherdi Handan. Kısmet değilmiş. : (

Pamir’den bahsetmeyeceğimi sandınız değil mi? Artık sevdiğimi nasıl haykırdıysam Google’da bile adımızı beraber aramışsınız canısılar. ^^  Pamir Pekin’i oldum olası sevmişimdir. Ama Murat Soykan karakteri ile sevgim başka bir boyuta geçti. Daha da yakınlaştığımı hissettim. Ama kendilerinin mincik kalbimi kırdığını da söylemeden geçemeyeceğim. Ulaşılması zor biri de değilim hâlbuki. Neyse… Tavşan, dağa küsmüş…

Bülent İşbilen’i İlişki Durumu: Karışık’tan önce de takip ediyordum. Ne çektiyse izledim. Bundan sonra da ne çekse izlerim. Ama Bülent Hoca’nın rejisi ile İlişki Durumu: Karışık birbirine başka yakışmıştı. İyi ki yollar böyle kesişmiş.

Fehmi Öztürk! Canım hocam! Hani “Tanıştığımıza memnun oldum!” deriz ya bilip bilmeden; Fehmi Hoca ile bilinçli bir şekilde, gönülden tanıştığıma çok memnun oldum, gerçekten!

İzlediğimiz masal, dünyanın en mutlu rejisine sahipti. Onların bu mutluluk ve memnuniyetlerine şahit olduğum için kendimi şanslı sayıyorum. (Önü, arkası, sağı, soluyla herkesi bu sayfaya sığdıramadığım için bir sonraki sayfayı kendilerine ayırdım.)

Ve İlişki Durumu: Karışık'ı bana emanet eden Ranini. Seviyorum! <3

Bu yazıyı neden finalden önce  yazdım bilmiyorum. Sayfayı açınca aklımdaki, kalbimdeki her şey birden döküldü sanırım. Önümüzde sadece bir final bölümümüz var. Ondan sonra ise İlişki Durumu: Karışık dünyamız videolar, resimler ve güzel anılarımız kadar…


 Yazı devam ediyor...

ETİKETLER :

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER