Hollywood Dedikoduları: Genç Anakin'e şizofreni teşhisi kondu

Hollywood Dedikoduları: Genç Anakin'e şizofreni teşhisi kondu
Star Wars film serisinin ilk filmi The Phantom Menace'ta (Episode I) Anakin Skywalker'ı canlandırmasıyla daha çok bilinen Jake Lloyd'a şizofren teşhisi kondu.

Şimdilerde 27 yaşında olan oyuncu bu nedenle kaldığı hapishaneden bir psikiyatri kliniğine sevkedilmiş. Hapishaneye de geçtiğimiz yıl trafikte yaşadığı bir olay nedeniyle düşen Jake, otobanda aşırı hız yaptığı için radara yakalanmasına rağmen durmayıp sonrasında bir ağaca vurmuştu. Üstelik ehliyetinin olmaması da cabası.

1996 yılında medikal dizi E.R.'da dört bölüm yer alarak oyunculuğa başlayan Jake Lloyd, 1999'daki ilk filmle birlikte asıl ününe kavuşmuş; sonrasında Star Wars için çıkarılan bazı oyunlarda yine karakterini seslendirmişti. 2009 yılında bir kısa filmin kamera arkasında çalışmış olmasını saymazsak son oyuncululuk deneyimi ise 2005 yapımı kısa film Madison'daydı.

Hazır aklımdayken yazayım: Tanrı affetsin, kendisini ve çocukluğunu yan yana görüp üstüne bir de şizofreni haberi yazınca benim aklıma Arda Kural geldi. Bari biraz daha az benzeseymiş...


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER