46 Yok Olan: Evimizin psikopatı uyurgezerken

46 Yok Olan: Evimizin psikopatı uyurgezerken
46 Yok Olan’ı pazar gece izlemeyi kaçırsam bile pazartesi günü mutlaka merakla izlediğim bir dizi haline geldi. Her bölümü izlemeden önce, Murat bu bölüm acaba yine neler yaptı çok merak ediyorum. Erdal Beşikçioğlu karakter geçişlerini kesinlikle çok iyi yapıyor. Bu bölüm, Murat’ın Salim ile komik bir o kadar da ironik diyalogları ile başladı. Murat Adnan’a olanları hatırlıyor. Hatta bunu bir de değerlendirmiş,  Salim ona cinayeti sorduğunda, ben yaptım ama uyurgezerim bu sebeple yakalanmayacağım der gibi cümleler kurdu. Salim peşinde ama maalesef Murat ile baş etmek Amca’nın dediği kadar kolay bir iş değil. Aniden Salim gibi arabada boynunuzdaki iki ana atar damarınız daralarak yavaş yavaş bayıltılabilirsiniz. Kendinize geldiğinizde, tekeriniz bir bıçak darbesi almış, krikonuz ve telefonunuz kaybolmuş ta olabilir. Tabi bunu yapan önceki akşam çay demleyip içtiğiniz ev arkadaşınızsa bir de, tadından yenmez. Ne çektin be Salim? Murat izlerken tüylerimizi ürpertiyor. Bakışları, yüz ifadeleri, inatçılığı, gelgitleri, iyi kötü birbirini tamamlayan yinyang adam halleri, kendi yolunda yürüme istikrarı ve durdurulamayan insan vücudu üzerine engin bilgisi ile enerjisini gerçekten bayılarak izliyoruz, giderek de daha korkutucu bir hal alıyor.

Ceyla’nın üzgün ama saftirik hallerinin aksine bu bölüm annesi şaha kalktı. Adnan’ın ölümünü evde adeta şenlik havasında kutladı. Ceyla her ne kadar kabul etmese de, babası aileye eziyeti seven, bencil ve baş belası bir karakterdi. Durum böyle olunca, zavallı sessiz anneciği bir anda kırmızı rujlu, edalı işveli bir köylü güzeli olup,  yıllardır içemediği ıhlamurunu evlilik programlarına nazır evinde mutlulukla yudumladı. Ceyla bir psikolog. Olaya romantik ve ruhsal yaklaştığından çok sıkıcı yorumlar yaptı ama bu ezik anne karakteri ileriki bölümlerde belki pasif agresif tavırlarıyla bizleri daha da şaşırtabilir.

Gelelim hızlı polislerimiz Selin ve Doğan’a, onlarda bu bölüm sır dolu bir kovalamaca içindeydi. Kötü Doğan’a bak sen… Ne işler çeviriyor. Selin’e bıraktığı gizli notlarla hem onu korkuttu hem de bizi. Meğer Selin hakkında her şeyi biliyormuş. Bu bölüm Selin’in giz dolu perdesi inse de artık ona da ısınsak yahu dedirtti bize. Doğan’ın eve bırakayım ısrarlarından sonra Selin ondan epey şüphelendi ancak yine de eve gelen notları onun bıraktığı aklına gelmedi. Zaten Doğan’a iyi polis rolü hiç yakışmazdı. Onun rolü daha önce de izlediğimiz, tam bir psikopat tiplemesi. Dengesiz ve ani çıkışları bu bölüm biraz daha öne çıktı. Yaşasın dizi de psikopat sayısı artıyor.Yazı devam ediyor..
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER