Ken Howard'a hüzün dolu bir veda...

Ken Howard'a hüzün dolu bir veda...
Hollywood'un efsane isimlerinden Ken Howard'ın 23 Mart günü hayata gözlerini yumduğu ortaya çıktı. Bu haberle birlikte ünlü oyunculardan taziye açıklamaları gelmeye başladı.

Emmy ve Tony Ödüllü Ken Howard, CBS'de ekrana gelen The White Shadow, NBC yapımı Crossing Jordan ve son yıllarda komedi dizisi 30 Rock gibi işleriyle akıllarda yer etmeyi başarmıştı. Bunun yanında SAG-AFTRA'da başkanlık görevi de yapmıştı.

Tecrübeli oyuncunun vefatına dair duyuru da SAG-AFTRA'dan geldi. Howard'ın Los Angeles şehrine yakın evinde hayatını kaybettiği açıklandı. Ölüm nedeniyse henüz bilinmiyor.

SAG-AFTRA'nın şimdiki başkanı Gabrielle Carteris bu üzücü gelişmenin ardından bir açıklamada bulundu. Carteris, "Ken, ilham veren bir liderdi. Bu SAG-AFTRA, ailesi ve onu tanıyan herkes için büyük bir kayıp. O hiçbir zaman azalmayan bir ışıktı. Bize çok zorlu zamanlarla liderlik etti. Birliğimizin sağlam temellere oturmasını sağladı. Bu yüzden ona her zaman borçlu olacağız." sözlerini paylaştı.

Ken Howard, Grey Gardens'da Phelan Beale karakterini canlandırmış ve buradaki performansından dolayı Emmy Ödülü'ne layık görülmüştü. Bundan yıllar önce, 1970'te de Child’s Play ismiyle Tony Ödülü'nü kazanmıştı. 

Ona büyük ün kazandıran Bruce Paltrow'un yarattığı The White Shadow dizisi oldu. Zamanının çok ilerisindeki bu yapım bir lisede geçiyordu. Howard burada Ken Reeves isminde eskiden NBA oyunculuğu yapmış olan koç Ken Reeves'i canlandırıyordu. Basket takımındaki oyuncular da genelde Afrikalı Amerikalıydı. 1978 - 1981 yılları arasında ekrana gelen dizide Koç Reeves her zaman doğru olanı yapmaya çabalıyor, öğrencilerinin okul ve özel hayatlarında onlara yardımcı oluyordu.

The White Shadow'u Raising Jordan izledi. Geçtiğimiz yıllarda da başarılı komedi dizisi 30 Rock'ta izleyici karşısına çıktı. Burada da Hank Hooper karakterini canlandırmıştı. Onun en dikkat çeken filmleriyse Michael Clayton, J. Edgar, The Judge ve Joy oldu. 

Amerikan televizyonu için önemli bir isim olan Ken Howard'ın sevenlerine ve ailesine baş sağlığı diliyor, sizleri The White Shadow dizisindeki oyuncuların Immortal performansıyla baş başa bırakıyoruz.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER