Haftalık reyting analizi: Grease, The Muppets ve diğerleri

Haftalık reyting analizi: Grease, The Muppets ve diğerleri

NBC'nin büyük başarılar yakaladığı canlı müzikal yayınlarına bu hafta FOX da dahil oldu ve Grease ile büyük bir başarı yakaladı. Şahane kadrosu, güzel şarkıları ve eğlenceli içeriğiyle cidden türünün iyi örneklerinden birini vermiş oldular, karşılığını da fazlasıyla aldılar. Grease'in karşısında yayınlanan CBS dizileri Madam Secretary ve The Good Wife ise sadık izleyicilerini korumayı başardı diyebiliriz. Galavant ise ilk sezonunu epey düşük reytinglerle kapatmış oldu. Dolgu malzemesi olarak kullanılıyor olmasına rağmen bu rakamlarla geri gelmesi zor gözüküyor.

The X-Files ve Lucifer işbirliği 2. haftada da kanalının yüzünü güldürdü. Belli ki Lucifer'in asıl ederini görmek için The X-Files'ın bitmesini beklememiz gerekecek, şimdiden yorum yapmak biraz zor. Golden Globe başarısı sonrası yayınlanan ilk bölümde olmasa da 2. bölümde Crazy Ex-Girlfriend izlenme oranını bir tık yükseltmeyi başardı, koruyabilirse yenilenme ihtimali var. NBC'nin uzun zaman sonra gelen ilk komedi başarısı (başarı göreceli tabii) Superstore hız kaybetmezken hemen ardından yayınlanan Telenovela Eva Longoria'ya rağmen hala izlenmiyor, durum kritik.

Salı günü Fresh Off the Boat ve The Muppets uzun bir aranın ardından geri döndü. İlkine ara yaramış olsa da Kermit ve arkadaşları ne yazık ki daha da seyirci kaybetti. Dizinin içeriğinin değiştiğine, özlediğimiz haline döndüğüne dair onca reklama rağmen üstelik... Sanırım bu deneme bir başarısızlık olarak tarihe yazılıp aramızdan ayrılacak. CBS'te yayınlanan En İyi Super Bowl Reklamları programı gecenin en çok reyting alan işiydi. Yani insanlar dizi değil, bildiğiniz oturup reklam izlemek için ekranları başına koştular. Böylesi bir gariplik içerisinde varın siz analiz yapın. Yaşasın emperyalizm.

Çarşamba günü hiçbir kanal için hayırlı değildi. ABC'nin iki kısımlık mini-dizi denemesi Madoff kanal ortalamasının epey altında kaldı, American Crime'ı da beraberinde düşürdü. Perşembe günü yayınlanan 2. kısım da durumu parlaklaştıramadı ne yazık ki.

Bu hafta gördük ki ulusal kanallar canlı müzikallere gönül rahatlığıyla devam edebilir, ancak mini-dizi / film işlerine girmelerine hiç gerek yok. Bırakın onları HBO yapsın. Önümüzdeki hafta artık iyiden iyiye sezonun 2. yarısına girmiş olacağız. Bence ufaktan dizilerin kaderleri hakkında tahminde bulunmanın zamanı da gelmiş olacak. Asıl eğlence şimdi başlıyor.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER