Gönlümüzden Kopan Adam: Berk Atan!

Gönlümüzden Kopan Adam: Berk Atan!
Boş kalmayan perdeler, her gün başka bir senaryo ile karşımıza çıkan yapımlar, kısa metrajlı filmler derken çokça oyuncu girip çıkıyor hayatımıza. Boş kalmayan çerçevelerin içerisinde hayatımızdan kısa bir replik alan oyuncular görüyoruz her saat başı. Yeni yüzler, yeni mimikler, yeni ses tonları ve en önemlisi de yeni  insanlar. Yaz başından beri dikkatleri üzerine toplayan, boyu posu ve siyaha kafa tutan -ya da bulanan- saçları ile yunan mitolojisini akıllardan silmeye yeminli bir adamı yazmak için bulunuyorum bir kez daha burada.

Temmuz'dan beri tamamlamaya çalıştığım ama hep bir sebep yüzünden tamamlayamadığım yazıma bu kez gözlerimi dört açarak geri döndüm. Koca bir biyografiyi ezberlemeye çalışırken ezber hafızamın toyluğu çokça işime yaradı çok şükür. Oradan buradan okuduğum röportajların gölgesinde kalan ruhumu aydınlatan adamın ruhunu tanıyarak başlıyorum yazmaya. Vira bismillah!

Berk Atan tam bir İzmir adamı diyerek başlıyorum onu anlatmaya. Çünkü tek bir cümle bile devasa bir karakter analizini içinde barındırıyor. -analiz yeteneğimi geliştirdiği için çokça saygı, sevgi ve şükran.- Hani yaş ilerleyince güneye geçip bir balık restoranı veya butik kafe işletecek tipler vardır ya.. Tam öyle bir karakter diyebiliriz onun için. Mimikleri, hali ve tavrı ha birde -nazar değmesin -ses tonu ile taçlandırdığı konuşma tarzı buna meyilli. Şöhreti hayatının en üst basamağına koyup ona göre şekillenmektense en alt basamağına koyup üzerine basarak yükselmeyi hedefliyor. En sevdiğim yönü arasına giren bu özelliğini takdir ederken; ''24 yaşında ama 20'li yaşların başına çokça şey sığdırabilmiş.'' demeyide ihmal etmiyorum. 2011 Best Model Of Turkey'de "Gelecek Vaat Eden" adam olarak gösterilmiş amaaa... İzmir erkeği inatçı olur derler. Tekrar denemiş şansını. Ve 2012 Best Model Of Turkey birincisi Berk Atan!
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER