Legends of Tomorrow'da süper kahramanlar bir araya geliyor!

Legends of Tomorrow'da süper kahramanlar bir araya geliyor!
Tam ismi DC's Legends of Tomorrow olan televizyonun yeni çizgi roman uyarlaması dizisi Amerika'da 21 Ocak akşamı yayın hayatına başlayacak. Bu taptaze dizi ülkemizde Digiturk'te izleyicilerle buluşacak. Eğer Legends of Tomorrow'un nasıl bir dizi olacağını merak ediyorsanız ya da başlayıp başlamamak konusunda kararsızsanız bu yazı sizin için. Gelin birlikte diziye dair bildiklerimizden ve hikayedeki süper kahramanlardan biraz bahsedelim.

The CW, Amerika'da son birkaç yıldır DC çizgi romanlarından uyarlanan yapımların yuvası oldu. Belki Supernatural, Gilmore Girls ya da One Tree Hill gibi diziler dolayısıyla olarak bilirsiniz, eskiden The WB diye bir kanal vardı. Sonra 2006 yılında bu kanal için yeni bir yapılanmaya gidildi. CBS ve Warner Bros ortaklığında The CW kanalı ortaya çıktı. Kanalın ortaklarından biri Warner Bros olunca, DC yapımlarının ilk adresi de bu The CW haline geldi. Daha önceleri Smallville gibi televizyonun ilk çizgi roman uyarlamalarına ev sahipliği yapan kanal, bu misyona Arrow ve The Flash ile devam etti. Arrow 2012'de yayın hayatına başlayıp büyük ilgi görünce, onu The Flash takip etti. Kanal SupergirlCBS'ye kaptırsa da, ardından Legends of Tomorrow dizi projesine daha bir ilk bölüm senaryosu bile olmadan "Evet" dedi. Kanaldan onay gelince, Legends of Tomorrow için çalışmalar da başlamış oldu.

Dizi Legends of Tomorrow yani Geleceğin Efsaneleri ismiyle yola çıkıyor. Konusu göz önünde bulundurulunca ironik gelen bu ad aynı zamanda izleyicilere büyük bir vaadde bulunuyor. Bunun yanında televizyon ilk süper kahraman takımı dizisi olmasıyla da önemli bir yere sahip. Bu dizide - en azından başlangıç sürecinde - Rip Hunter, Ray Palmer (The Atom), Sara Lance (White Canary), Mick Rory (Heat Wave), Leonard Snart (Captain Cold), Martin Stein (Firestorm), Jay Jackson (Firestorm), Kendra Saunders (Hawkgirl) ve Carter Hall (Hawkman) gibi kahramanları bir araya getirecek. Peki bunca adam neden toplanacak?


Dizimizin kötü adamı Vandal Savage...

Eğer Arrow veya The Flash dizilerini takip ediyorsanız, Vandal Savage ismini çoktan duymuşsunuzdur. Artık geleneksel bir hal alan Arrow / Flash ortak bölümlerinin bu yılki ayağında kahramanlarımız Vandal Savage isminde bir adama karşı mücadele verdi. Kökeni Antik Mısır'a dayanan Vandal, Hawkman ve Hawkgirl'ü yüzyıllardır avlayan ölümsüz bir kötü. Ortak bölümde kahramanlarımız ondan kurtulmayı başardığını sanıyordu ancak görünen o ki sandıkları kadar büyük bir değişim yaratamadılar. Vandal Savage'nin domine etmeyi başardığı bir gelecekten gelen Rip Hunter, bu durumu değiştirmek istiyor. Henüz bilmediğimiz bir sebepten ötürü de yukarıda bahsi geçen kahramanları seçiyor. Hep birlikte Vandal Savage'nin yarattığı geleceği değiştirmek için mücadele etmeye başlıyorlar. Elbette herkesi ikna etmek çok kolay olmuyor. Ancak Rip Hunter, gelecekten geçmişe yolculuk yapmanın avantajını kullanarak kimi nasıl ikna edeceğini oldukça iyi biliyor. 


Bu ekibi kuran adam: Rip Hunter

Ufak ufak da olsa biraz dizide göreceğimiz kahramanlardan bahsetmek istiyorum. Çizgi roman kökenlerine vs değinmeden, dizide nasıl ele alınacaklarını anlatacağım. Bu kısa tura da adı az önce geçen Rip Hunter ile başlıyorum. Bu karakteri Doctor Who'dan tanıdığımız Arthur Darvill canlandırıyor. Yine zamanda yolculuk yapan bir karakteri canlandırmasının hoşluğu bir kenara, Rip Hunter karakteri hakkında pek bir şey bilmiyoruz. Dizide kahramanların hepsiyle daha önceden Arrow ya da The Flash'ta tanışmıştık. Hakların az çok bir fikrimiz var. Ancak Rip Hunter farklı. Gelecekten gelen bu adam, bir şeyleri değiştirme konusunda çok istekli. Zamanın Efendileri'ne dahil olan Hunter, onların iznini alıp zaman makinasıyla geçmişe geliyor. Kahramanlarımızı ikna etmek için çaba harcıyor ancak onun bu çabasının arkasında başka motivasyonlar var mı, henüz bilmiyoruz.


Ekibin dahisi: Ray Palmer

Dizinin dikkat çeken kahramanlarından birisi Brandon Routh'un hayat verdiği Ray Palmer ya da diğer adıyla ATOM oluyor. Onu ilk kez Arrow'un üçüncü sezonunda gördük. Dizide yan karakter olarak geçirdiği sürede Queen Consolidated'i satın aldı, Felicity ile sevgili oldu ve ATOM zırhını icat etti. Sezon finalinde öldüğü zannedilen Ray, uzunca bir zaman Damien Darhk'ın elinde kaldı. Kurtulduğundaysa onu büyük bir hayal kırıklığı bekliyordu. Öldüğü zannedilen süreçte beklediği kadar büyük bir etki yaratamamış, Dünya'yı değiştirememişti. Rip Hunter'ın teklifi bu yüzden onun açısından cazip görünüyor. Bir fark yaratabileceğini anladığında bu ekibin bir parçası oluyor.


Hayata döndürülen suikastçi: Sara Lance

Onu bir başka Arrow karakteri olan Sara Lance izliyor. Sara, Oliver'ın Green Arrow'a dönüşüm sürecinin en başlangıcında onun yanındaydı. Queen's Gambit battığında onun da hayatı alt üst oldu. Uzun süre zorlu koşullar altında hayatta kalmaya çalışan Sara, ardından League of Assassins'e katıldı. Bu da onun hayatı için dönüm noktası oldu. Şimdi hepimizin tanıdığı Canary'ye böyle dönüştü. Ölerek hikayeden çıkan Sara, bu sezonda Legends of Tomorrow için yeniden hayata döndürüldü. Lazarus Pits'in canlandırdığı, John Constantine'in ruhunu bulduğu bu kadın şimdi hayatını devam ettirmek için bir amaç arıyor. Rip Hunter'ın bir araya getirdiği bu ekip, Sara için bu yüzden kabul edilebilir bir teklif olarak görünüyor. Onun bir dövüşçü olarak yeteneklerinin de verdikleri mücadeleye büyük yardımı dokunacağı kesin.


Ekibin yaramaz çocukları: Captain Cold ve Heat Wave

Kahramanlarımızdan bahsetmeye The Flash'ın kötü adamları olarak tanıdığımız Captain Cold ve Heat Wave ile devam ediyoruz. Captain Cold ya da asıl ismiyle Leonard Snart, temelde kötü bir adam olmayan ancak hayatını olabildiğince iyi şekilde yaşamanın yolunu arayan bir isim. Onun bu insanı dengesi de karakteri oldukça ilginç kılıyor. Öte yandan Heat Wave için aynısı geçerli değil. Onun Dünya'yı kurtarmak ya da iyi bir insan olmak gibi bir derdi yok. Ancak iş ortağı ve arkadaşı Captain Cold'u kaybetmek de istemiyor. Zamanda yolculuk yaparak bir kötü adamı durdurmak ikisi için de ideal bir iş değil. Yine de geçmiş ve geleceği seyahat etmenin farklı avantajları var: Tüm zamanların en kıymetli şeyleri çalmak... Başta çıkar için dahil oldukları bu ekip, onların gözünde zamanla değişir mi, bekleyip göreceğiz.


Bir elmanın iki yarısı, Firestorm ekibi: Jax Jackson ve Martin Stein

Gelelim Firestorm'a... İsmen ve bedenen tek bir kahramandan bahsediyoruz. Ancak gücü ateş yaratıp kontrol etmek olan bu kahraman iki insanın bir araya gelmesiyle oluşuyor: Martin Stein ve Jefferson "Jax" Jackson. Profesör Stein bu ekibin zihinsel bölümünü, Jax ise bedensel kısmını oluşturuyor. Hayatının sonuna yaklaştığına inanan Martin Stein heyecan uyandıran, arkasında iz bırakan bir şeyler yapmak istiyor. Jax ise ekibin en genç ismi. Önünde uzun bir gelecek var. Bunu zamanda yolculuk yaparak geçirmek istediğinden emin değil. Onun fikri Stein'ın onu bu işe zorlamasıyla değişiyor. Bu sayede gerçekten kahraman olmanın nasıl bir şey olduğunu keşfetme fırsatı buluyor.


Talihsiz aşıklar, antik kahramanlar: Hawkman ve Hawkgirl

Hawkman ve Hawkgirl, kaderleri dolayısıyla bir arada ele alabileceğimiz iki kahraman. Yukarıda da bahsettiğim gibi geçmişleri Antik Mısır'a dayanıyor. Kaderleri dolayısıyla 4000 yıldır Vandal Savage tarafından öldürüp, tekrar hayata geliyorlar. Onların hikayesini Arrow/Flash ortak bölümlerinde öğrenmiştik. Hawkman ya da son adıyla Carter Hall, bu ilişkinin tüm geçmişi hatırlayan tarafı. 207 defa Hawkgirl ile beraber öldürülen bu adam, ona gerçekte kim olduğunu hatırlatıyor. Bu sefer modern bir kadın olarak dünyaya gelen Kendra ise kimi seveceği, nasıl bir insan olacağı konusunda özgür olması gerektiğine inanıyor. Onların arasındaki bu ilişki ve Vandal ile geçmişleri dizi açısından önemli bir noktayı oluşturuyor. İkili daha önce defalarca yaşadıkları senaryoya dur demek, geleceği değiştirmek istiyor. Bu sebeple de ekibin bir parçası oluyorlar.

İşte tüm bu kahramanların kendince sebeplerden bir araya gelince Legends of Tomorrow'da asıl macera başlıyor. Bizleri ne gibi hikayeler, nasıl kahramanlıklar bekliyor henüz bilmiyoruz ancak ben öğrenmek için sabırsızlanıyorum. Bu merak uyandıran yapım Amerika'da 21 Ocak akşamı başlayacak. Dizinin ilk bölümü 22 Ocak'ta ekrana gelecek. Dizi cuma günleri saat 21.00'de Dizimax Sci-Fi HD'de ekranda olacak.

Son olarak eğer aklınıza yattıysa, bir de Legends of Tomorrow fragmanına göz atın derim!BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER