David Tennant ile televizyon tarihine yolculuk

David Tennant ile televizyon tarihine yolculuk
Birleşik Krallık topraklarından çıkan başarılı oyunculardan biri de şüphesiz ki David Tennant. Birçoğumuz onu Doctor Who'da 10. Doktor olarak tanıdı. Christopher Eccleston'ın diziden ayrılma kararından sonra devreye giren, diziyi birkaç adım ileriye taşımayı başaran ve hayranların çoğunun favori Doktor'u olan Tennant'ın kariyerinde Doctor Who'dan çok daha fazlası var. 

Birleşik Krallık'ta son yıllarda ITV kanalında ekrana gelen Broadchurch ile yeniden adından söz ettirmeye başladı. Burada canlandırdığı huysuz dedektif, merak uyandıran bir cinayet davasıyla birlikte ilgi çekmeyi başardı. Ardından aynı rolü Amerika'da Gracepoint ismindeki Fox dizisinde de üstlendi. Bu dizi çok başarılı olmasa da, onun Amerika kıtasına geçişini sağladı. Son zamanlarda da Marvel ve Netflix ortaklığıyla çıkan Jessica Jones'la yeniden gündeme geldi. Burada canlandırdığı kötü adamın başarısı hayranlarını şaşırtmadı.

Onun kariyeri genelde televizyon etrafında dönüyor. Ancak yine de What We Did on Our Holiday, Nativity 2: Danger in the Manger!, Fright Night, The Decoy Bride, United, How to Train Your Dragon, Glorious 39 ve Harry Potter and the Goblet of Fire gibi filmlerde de yer aldı.

Gelin hep birlikte David Tennant'ın başarılı televizyon kariyerine bir göz atalım...


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER