Değişen kader üzerine bir K-Drama: I Hear Your Voice

Değişen kader üzerine bir K-Drama: I Hear Your Voice
Bazen gördüğümüz şeyler ve bulunduğumuz yerler kaderimizi anında değiştirebilir. Jang Hye-sung'un kaderi de görmemesi gereken bir şeye şahit olduğu anda değişmek zorunda kaldı. Başrollerini Lee Jong Suk ve Lee Bo-Young'un paylaştığı ''I Hear Your Voice'' draması 2013 yılında yayınlanmaya başladı. En başta 16 bölüm olarak planlanan proje başarılı bir gidişat sağlayınca 2 bölüm daha uzatıldı ve 18 bölüm olarak izleyicilere sunuldu.

Dizi, genelde masum olma ihtimali çok düşük olan suçluları savunan avukatları ele alıyor. Jang Hye-sung (Lee Bo-Young) burnu havada bir avukat ve görgüsüz bir tip olmasıyla dikkat çekiyor. Aldığı davaların hiçbirini ciddiye almıyor ve dolayısıyla kaybediyor. Bu yüzden annesinin baskısıyla da para bulabileceği düzenli bir işe girmek istiyor. Böylece devletin suçluları savunmak adına açtığı avukatlık kadrosuna başvuruyor.

Park Soo Ha (Lee Jong Suk) ise insanların düşüncelerini okuyabilen 18 yaşında liseli bir genç. İnsanların zihnini okumak her ne kadar cazip bir özellik gibi gözükse de, 18 yaşında bir gençseniz bu özellik omzunuza çok büyük bir yük binebiliyor. Soo Ha, henüz küçükken babasının katledilmesine tanık oluyor ve konuşma yetisini o an ki şokla kaybediyor. Babasının ölümünden sonra onu katledeni yakalatmak istese de olayın tek tanığı olduğu biliyor. Konuşamadığı için suçluların yargılanmasını sağlayamıyor. 

Aslında o gece küçük Park Soo Ha dışında biri daha bu trajik olayı görüyor. Genç Jang Hye-sung olaya istemeyecek de olsa dahil oluyor. Biraz korkarak, biraz da deli cesaretiyle tanıklık yapmaya karar veriyor. Tanık olduktan sonra yakalanan suçlu Jang Hye-sung'a ölüm tehditleri savurunca Park Soo Ha o gün önemli bir karar alıyor: Babasının katilinin yargılanmasını sağlayan o cesaretli kızı, Jang Hye-sung'u korumak... Hem de hayatı pahasına bile olsa... Dava gününden 18 yaşına kadar bütün hayatını Jang Hye-sung'u korumak adına şekillendiriyor. Sonra hiç ummadığı bir anda yolu çocukluk anılarına cesur prenses olarak kazınan o kadınla kesişiyor.

Gerilim dozu tam kıvamında olan ve olaylarının bağlantısıyla sizi içine çekeceğini düşündüğüm bu dramaya göz atmayı unutmayın!


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER