Kim Kimdir: Umuda Kelepçe Vurulmaz

Kim Kimdir: Umuda Kelepçe Vurulmaz
Başka şehirler, başka hayatlar ve farklı suçlar işlemiş lise çağındaki yedi mahkum gencin hayatları, kendilerine sunulan okuma hakkıyla bir anda tamamen değişir. Milletvekili bir baba ve çok zengin bir annenin oğlu olan Onur için başlatılan bir proje sayesinde Fırat, Azad, Kömür, Nazlı, Peri ve Narin de okuma hakkı kazanırlar.  Onlar hem mahkum hem de öğrencidir artık.

Ve İnci öğretmen… Hapishanede doğmuş, annesinden küçük yaşta ayrılmış, yetimhanelerde büyümüştür. Bütün hayatını suçlu çocukların topluma kazandırılmasına adamış ancak bürokrasinin soğuk esintisi yüzüne çarpmış ve hayata küsmüş idealist bir genç kadın. Bu proje onunda yeniden hayatla barışmasına sebep olacaktır.

Her an ortaya çıkmaya hazır sırlar, diğer mahkum gençlerin kolejli gençlerle süren aralıksız sınıf çatışması paralelinde ellerinde olan tek şey ise sadece umutlarıdır. 

Yapım: Bi Yapım Prodüksiyon ve Dağ. Hizm. A.Ş.

Yapımcı: Burak Sağyaşar

Yönetmen: Cemal Şan

Proje Danışmanı: Cafer Özgül

Uygulayıcı Yapımcı: Fatoş Sevinç

Hikaye: Yekta Torun

Senaryo: Yekta Torun, Duygu Tankaş, Hilal Yıldız

Görüntü Yönetmeni: Tuncay Aksoy

Sanat Yönetmeni: Mustafa Aldemir

Oyuncular: Mert Yazıcıoğlu, Melisa Şenolsun, Begüm Birgören, Özge Özder, Burak Dakak, Gizem Ergün, Nazlı Bulum, Turgay Aydın, Zeynep Bastık, Mustafa Elikoğlu, Yiğit Dikmen


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER