Sen Çal Kapımı: Hoş geldiniz aramıza...

Sen Çal Kapımı: Hoş geldiniz aramıza...
Olaylar is loading...
Veeee yaz aylarında beklenen diziler birer birer ekrana gelmeye başlıyor, hatta çoktan başladı bile. İşte  bunlardan bir tanesi de benim nedensizce daha çok içimin ısındığı Sen Çal Kapımı. Aslında nedensizce diyorum da saymaya başladığımda epey neden çıkıyor ortaya. O zaman hemen başlayalım sıralamaya...

Hande Erçel& Kerem Bürsin uyumu fragmanlardan itibaren ateş ediyordu. Dizinin rengi, ışığı çok tatlıydı. Ekip enfes kere enfes. Bunların hepsini cebe atınca geriye diğer detaylar kalıyor. Eeeee dedik bir yayın günü gelsin hele bakalım içeriğine. Klişe mi? Farklı mı? Yayın tarihi biraz öteye atıldı, bu arada bir de Yusuf Pirhasan eli değdi mi? Oooooo değmeyin benim keyfime. Artık ilk bölüm iple yok yok halatla çekildi veeeee dırım dırım geldi çattı o gün.

Müzikler, jenerik falan hop içine aldı. Müzikler kime mi ait? Elbette Aytekin Ataş. Al sana izlemek için +3 neden daha. Uzun süredir o kadar alıştık ki sakar, fakir kız ve zengin, kaslı erkek kombini olmasına bu sefer oldu mu sana ters köşe, bingo. Kız gayet durumu iyi, kendi ayakları üzerinde duran, hayalleri olan birisi. Erkekle tanışma şekilleri de ne çarpışma ne tesadüf. Baya esas kızımızın bile isteye intikam almak istemesi, hayal kırıklığından doğan öfkeyle içinin kavrulması ve ele geçirilen bir fırsat. Sonra devamı sonra gelsin kelepçeler, çıkılsın merdivenler, binilsin uçaklara, karşılaşılsın çevreyle... Dizinin ilk bölümünü anlatmayacağım merak etmeyin..


Oraya ne yazacaktın Eda ahh Eda ^^

Hande Erçel'in canlandırdığı Eda karakterini sevdim. Halasıyla beraber yolunu yürüyen Eda; hayalleri olan, ayaklarının üzerine basan genç bir kadın. Hayallerini gerçekleştirirken önüne çıkan Serkan Bolat engeli onu biraz öfkeli biraz fazla hırslı yapmış. Elbette çevresine değil bu zararı. Biraz kendine var zararı fazlaca da Serkan Bolat'a kızgın. Haklı mı? Kendince oldukça HAKLI! Oysa işler Serkan Bolat tarafında hiç de öyle değil. Çünkü HABERİ YOK..


Canımmm arabam gitti bakışı

Kerem Bürsin'in canlandırdığı Serkan karakteriyse işkolik çarpı beş. Sıradan bir yoğun iş günü diye düşlediği anda başına neler geliyor. İşte hayat, kader, tesadüf ya da her neyse... (Tamam bu dizi^^) 'Gerçekten kesilen bir burstan haberi olamaz mı?' Diye sesler geliyor kulağıma. Elbette olmayabilir. Patronsunuz, finans departmanınızı birisine emanet etmişsiniz. Bazı yerlerde kısıtlamalara gidilecek deyip geçmişsiniz. Akla ilk BURS kesintisi gelmez sanırım! Yooo yoooo asla gelmez. Mutfak malzemelerine gelir, efenim kırtasiye giderlerine gelir, particilik kısmına gelir, hadi araçlara gelsin. En olmadı Serkan Bolat'ın özel uçağına gelsin. Prestij demektir burs gibi yardımlar. Kimse basına düşmek istemez böyle haberlerle. Heee finans yetkilisinin kararını kontrol eden var mı? İşten çıkartmak da çözüm değil. Tüm burslar verilmeye devam eder, yardımlar edilir; çalışana da ihtar olur ve yola devam edilir, mis. Tabiiiii işler burada öyle gidemez, yoksa nasıl #EdSer şipleriz. (Ayyyyiii evet, mis gibi şipimiz oldu.)


Whatsapp grup adınınızı söylesenize kıssslarrrr

İlk bölümden yan karakterleri az parça parça gördük ama tam yerli yerindeydi, derli topluydu. Başrollerimizin tanışma, ilerleme evrelerini izlemek keyifliydi. İçimdeki kalabalık topluluk "Daha çok keyifli uzun bölümler izleriz." Diyor. Kızlar tayfasından daha ne malzemeler çıkar oooooooo. Çevre öyle kalabalık ki bakalım kimleri daha çok sever kimleri sevmeyiz göreceğiz. Sevmemek derken dakika bir gol bir Cenk nefretim! Eda'yı lise mezunu diye aşağılamasıyla bir soğudum. Peşine aldatması peşine onunla dalga geçmesi. İyi ki yanımda değildi, yoksa okkalı tokatı hak etti. Yahu sen daha kendini tanıyamamışsın bile. Gerçekten tanıyamamış. Eda'nın seninle tanışması demek ki senin yurt dışı görmen, önüne yeni hedef koyman ve aşkı bulman içinmiş. Hani karşımıza çıkan herkesin ve her şeyin bizler için bir anlamı vardır ya hehh işte o mesele. Sen tut, kızın İtalya hayalini al, kendine uygula. Bir de yeniden okula başla. Eeeee Eda başlayamıyor ama sana serbest mi? Oldu bayım, görürsem söylerim. İşte böyle erkeklerden nefret ediyorum, böyle insanlardan hatta. İtiraf edin siz de sevmiyorsunuz.

Bir de gelin dışarıdan ukala, kibirli, havalı vb görünen Serkan Bolat'a bakın. Sırf saygısından Eda'nın kimliğine bakıp ismini bile öğrenmedi. Sırf nezaketinden merdivenleri çıktı. Tutmayın beni, Serkan Bolat Fan oldum. ^^ (Şapka, gözlük baskısı falan yaptırayım)


"Tabisiiii kız halaya çeker"  Ayfer Yıldız

Eda Yıldız o son hamlen tam da yerindeydi, oh mis. Oh olsun Cenk'e ve onun gibilerine kapak olsun. Selin karakterini oynayan Bige Önal Hanımcığım yine çok güzelsiniz yine çok çiçek. Diğer bölümleri iple çekiyorum. Tüm karakterlerin içini merak ediyorum. Hala Ayfer Yıldız favorim olabilir. Adaşım olduğundan değil canımmmm Evrim Doğan canlandırıyor ondan. 

Hoş geldiniz aramıza, evimize, kalbimize...

Heyecanı yüksek, reytingi bol, yolu açık, ömrü uzun olsun.

Sevgiler.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER