The Originals ailesiyle tanışma vakti!

The Originals ailesiyle tanışma vakti!
İlk kez The Vampire Diaries dizisinden tanıdığımız Mikaelson ailesi 1000 yıllık bir vampir ailesi. 1000 yıl önce cadı anne, çocuklarını korumak için bir büyü yapar ve çocuklar ölümsüz olur. Fakat kana olan zaafları babalarının onlara karşı nefretini doğurur. Köken vampir aile, binlerce yıl önce sonsuza dek bir arada kalacaklarına dair birbirlerine söz verir. Fakat gelişen olaylar ve güç savaşları, dengeleri değiştirerek birbirlerinden kopmalarına neden olur.

The Originals, Klaus (Joseph Morgan), Elijah (Daniel Gillies) ve Rebekah'nın (Claire Holt) bir zamanlar evleri olan New Orleans'a dönüşlerini konu alıyor. Yokluklarında Klaus'un bir zamanlar koruması altına aldığı Marcel (Charles Michael Davis) şehrin yönetimini ele geçirmiştir. Hayley ise ailesinin izini süren bir kurt ve Klaus'un bebeğine hamileydi. Sonrası tansiyonun her bölümde giderek yükseldiği ve aksiyonun hız kesmediği olaylar bütünü. Köken ailemiz Mystic Falls sınırlarını aştı ve New Orleans'a hakim olma savaşları başladı. İşin içine Hayley'nin doğaüstü hamileliği de girince Klaus'un gözünden savaş heyecanı bir an bile eksik olmadı. İkinci sezonunu ortalayan dizi heyecan kasırgasını büsbütün artırdı. Öyle ki The CW çoktan dizinin 3. sezon onayını verdi bile!

Klaus'un bebeği Hope geçen sezon cadılardan korunması için Rebekah ile birlikte uzaklara gönderildi. Yeni sezonda bu temel üzerine inşa edilen olaylarla Klaus ve Hayley'nin daha saldırgan tavırlarını ve Elijah'nın onları dengeleme çabasını izliyoruz. Hayley kızını korumak adına ve kurt sürülerini birleştirip onlara kendi sahip olduğu melezlik özelliğini (kızının doğumunda cadılar tarafından öldürüldü ama kızının kanı sisteminde olduğundan melez olarak dirildi) sunabilmek için Jackson'la (Nathan Parsons) evlilik ritüelini gerçekleştirdi. Klaus ise ailesini ailesine rağmen korumak için cadılara karşı amansız bir savaş veriyor. Başka bir bedene atlayan Kol karakteri ile tanıdığımız Daniel Sharman ise Kol'un Finn tarafından öldürülmesi sebebiyle diziden ayrıldı. Aynı şekilde Claire Holt da diziden resmi olarak ayrıldı ama Rebekah Mikaelson farklı bedenler sayesinde hala aramızda!

Şimdi gelin karakterlere kısaca bir göz atalım, sonrasında zaten bu aileyi çok seveceksiniz...

Klaus Mikaelson: İlk vampir-kurt adam melezi olan Klaus 1000 yaşında. Egosu ve kendine zarar veren öfkesiyle bile seyircinin ilk günden itibaren gönlünü çaldı. Eşsiz aksanı hayranlarının ''Beni de öldür Klaus'' diye isteklerde bulunmalarına bile yol açmış. Aile her zaman ön planda onun için fakat ihanete asla geçit vermiyor. Bin yıllık yaşamında yüzlerce savaş görmüş, en büyük savaşı ise üvey babası Mikael ile veriyor. Çoğu zaman manipülatif, hırslı ve paranoyak olsa da içindeki iyi hisler çıkmak için kendine yer arıyor. Bunu da artık tek değer verdiği varlık olan kızı Hope sayesinde derinlemesine yaşayacağız gibi.

Elijah Mikaelson: Onur ve aile sevgisiyle örülü sağlam bir zırhı var. Tamamiyle dürüst ve imajına önem veren biri. Ailesindeki çıkar savaşlarını dengelemek ve onları biraraya getirmek için olağanüstü çaba gösteriyor. New Orleans durağı ise onun için bulunmaz nimet. Zaman içinde Hayley'e aşık oldu. Fakat yeğeni ve ailesinin güvenliğini ön planda tutarak duygularına set çekti. Gururun vücut bulmuş hali gibi.

Rebekah Mikaelson: Kardeşlerin tek duygusal üyesi ve diğerlerinin aksine daha sağlam adımlarla hareket eden biri. Geçmişte Marcel ile sevgililerdi fakat Klaus kardeşini korumak olarak adlandırdığı öfkesiyle Rebekah'nın sevgililerini öldürdüğü için ayrılmak zorunda kaldılar. Rebekah son derece güçlü ve derinliği olan bir kadın. Şimdilerde farklı bedenlerde olmasını yadırgasak da ailenin insani yanını ayakta tuttuğu tek gerçek. Bu amacı da onu yıllardır içinde taşıdığı aile kurma hayalinden her gün biraz daha uzaklaştırıyor.

Finn Mikaelson: Ailenin en sinsi ve kindar kişisi. Annesine derin bir hürmetle bağlıydı. Vampir olarak öldükten sonra cadı annesi tarafından bir cadının bedenine geçirilerek yeniden dirildi. Şimdilerde Mikaelson ailesine hayatı zindan etmekle meşgul.

Kol Mikaelson: Esprili, kurnaz ve dürüst biri. Her şeye rağmen doğruyu söyler ama bu hatalarını düzeltmek için yeterli bir imkan sunmuyor ona. Nitekim yakışıklı Kaleb bedeninden ölerek ayrıldı ve herkes onun geri dönmesini dilese de akıbeti son derece belirsiz.

Freya Mikaelson: 5 yaşındayken cadı teyzesi Dahlia tarafından annesinden zorla alınan güçlü bir cadı. Yıllar sonra kardeşleriyle tanıştı fakat hala kimin tarafında olduğu anlaşılamadı. Yeğeni için bir düşman mı yoksa müttefik mi olacak herkes bu sorunun cevabını merak ediyor.

Hayley Marshall: Kurt kökenlerine sahip ve gerçek ailesini hiç tanımadı. Savaşçı, cesur ve sadık bir kadın. Çok güzel fakat o doğasındaki ateşle zarif bir hanımefendi olmaktansa ortalığı alevlere boğmayı tercih edecek kadar gözü kara. Alfa Jackson ile evlendi. Bebeği hayatta aile olarak benimseyebildiği tek kişi. Onun için her şeyi yapmaya hazır.

Marcel Gerard: Uzun yıllar önce Klaus'un koruması altına alınmış ve güçlü bir vampir olacak biçimde büyütülmüş. İlk sezonda Klaus'la aralarında şehri yönetme anlamında doğan savaş şimdilerde sakinleşmiş gibi görünse de kıvılcımların her an her yerde parlaması mümkün.

Mikael Mikaelson: Çocuklarının vampir doğasından nefret eden vampir avcısı bir baba. İroniye bakın ki kendisi de bir vampir. Yalnızca vampirlerin kanıyla beslenen bir vampir... Klaus'tan gerçek anlamda nefret ediyor. Bunun sebebi Klaus'un kendi oğlu değil de kurt klanından bir adamla yaşanan ihanetin meyvesi olması. Yüzyıllardır çocuklarını avlamakla meşgul ve av yakın zamanda da biteceğe benzemiyor.
 
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER