The Walking Dead: Ellerini ellerimden ayırma hiç, ne olur!

The Walking Dead: Ellerini ellerimden ayırma hiç, ne olur!
Üzgünüm bütün olanlar için...
The Walking Dead, yedinci sezon onayını almış olmanın verdiği rehavetle yayına çıkar dedim ama ekip bir kere daha fena halde feyk attı. Tüm The Walking Dead zamanlarının "En İyi 10 Bölümü" listesi yapılsa, kafadan ilk beş'e girebilecek bir bölümle 14 Şubat gecesi Amerika'da; hemen 24 saat sonra da ülkemizde FX Tv'de yayına girdi. Sezon sonuna kadar The Walking Dead'i her salı akşamı 21:30'da Tivibu, Turkcell Tv ve D-Smart platformlarından yayın yapan kanalda izleyebilirsiniz.

No Way Out adındaki bölümü Greg Nicotero çekti ve ne tesadüftür Seth Hoffman yazdı. Evvelce yazdığım TWD yorumlarına denk gelenler olduysa uzun süren saçmalıkların ardından serinin sağlam ruh değişiminden Seth'i sorumlu tuttuğumu da bilirler. Seth Hoffman'ın elinin değdiği her bölüm mutlaka en sert bölümler olur ya da içinde sert virajlar barındırır. Sert dediysem fikri bir sertlikten bahsediyorum. Adam yazar değil, bildiğin zalim!

Negan'ın namını da kafadan bu salak lekeledi. Bana adamını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim hesabı!

Daryl:1 Negan:0

Bölüm yayına hazırlanırken çok bilgi akışı sağlanmadı. İki yeni karakterin daha seriye dahil olacağını öğrendik. Biri, RaniniTv yazarlarından Aytaç Kara'nın dediğine göre sezon finaline çok çok az kala mah cemalini göreceğimiz Negan (Jeffrey Dean Morgan), diğeri de Hilltop kolonisinin lideri olduğu söylenen Gregory. Xander Berkeley'in canlandıracağı Gregory karakterin hikayeye dahil oluşu çizgi romanda Glenn'in ölümüne yol açıyormuş. Bakalım televizyonda neler olacak. Beklenen o ki, bu iki karakter de seride arz-ı endam ederken fena halde canımızı yakacaklar. Hayırlısı. Glenn epeydir topun ağzında geziniyor. Yerli dizi olsa "yapımcılarla ücret savaşı veriyor o yüzden daima topun ağzına koyarak oyuncuya ders veriyorlar" derdim. O derece varlığından yıldım. Yarın ölse kılımı kıpırdatmam...

"Ölüm sadece inançsızları korkutur" diyor. Ranini lisanında tercümesi böyle ^^

Gitti gider..

Bu diziyi izlerken son üç sezondur ısrarla Rick'in evrimini tamamlamasını sağlayacak son domino taşının Carl olduğunu söylüyordum. Hatta bütün hayalim bu dizinin büyük finalinde Carl'ın, Walker olduğunu görmek. Çünkü The Walking Dead'in yolculuğu finalize edilirken bizlere vermek isteyeceği mesaj, "Tatlişko olursan ve daima inanırsan Allah her dertten seni kurtarır. Daima iyiler, iyilikler kazanır" olmayacaktır. Rick bu gün oğlunun başucunda fısıldadığı hayal dünyasını gerçekleştirebilecekse o yolda daha sağlam bir kurban verecektir. Tatlı Denise ve oğlu yetmez.Son üç sezondur bütün motivasyonunu sağ kalmak ve sağ kalırken de etrafındakileri kollamak olarak kodlayan Rick, Drama Tanrısı'ndan çok sağlam bir ders alacaktır ve bunun bedeli de tek bir göz olmayacaktır.

Sonunda Alexandria Walker işgalinden kurtuldu. Hem de Rick'in deyimiyle, "Bunlardan bi cacık olmaz" dediği ahalinin desteğiyle! Evet, Daryl de bu kurtuluşa aklı ve sokak köpeği olmasının getirdiği tecrübe ile dev katkıda bulundu ama Alexandria halkının katkısının yanında solda sıfır kalır nazarımda, kimse kusura bakmasın. Bölüm oldukça kanlı başladı. Çok kan aktı... Nicotero'nun sokak çarpışmasında kullandığı hızlı cut kurgu yöntemini gözümün dışlaması dışında pek bir sıkıntım da olmadı. Michonne'nin Ron'u indirdiği an, hatta o noktaya gelinen tüm bir sekans çok iyi planlanmıştı. Ellerine sağlık..

Nicotero'nun makyaj uzmanlarından biri olan Gino Crognale bu sahnede Sam'i bizzat ısırmış.

Siz hepiniz, ben tek!

Bunların hepsi toplanıp, tek tek gömülmeyecek herhalde değil mi?

Şimdi sormamız gereken soru Rick ne yapacak? Carl'ın pozisyonu onları yolla düşme konusunda uzun süre durduracak gibi görünüyor. Oğlanın aylarca tek gözle savunma sanatını yeniden öğrenmesi gerekcek ve sanırım bu esnada Morgan devreye girecek. Zaten bence Rick de için için Alexandria konusunda remake taraftarı. Herkesi bırakıp kendini dağlara da vurabilir. Bilinmez. Zira muhakeme kabiliyetini kaybettiğini, neredeyse intihar komandosu gibi kapıyı açıp kendini Walker gölüne attığını gördük. Bu adam acıyla evvelce de aklını kaybetti mi hiç? O değil de umarım sezon finaline Carl'ın Küçük Emrah tripleri eşliğinde yürümeyiz. İşte o zaman Alexandria hepimize dar gelir.

Önceki sezonların hikaye yürüyüşlerini baz alırsak muhtemelen Rick ve diğer herkes Alexandria'yı yeniden kuracaklar ki Negan gelip ellerinden alsın, arıza çıkarsın ve arkadaşlar o dünyayı yeniden kurmak için yollara düşsün.. İçimde yedinci sezonun bir metropolde geçeceğine dair bir his de var. Kısmet! Glenn, Enid'i evlat edindi artık Maggie de hamile olduğuna göre sokaklara dökülmek yerine o da sabit kalmayı tercih edecektir. Morgan ve Carol'un arasında tesis edilecek bir aşk hikayesiyle seri tarihinin en romantik çiftine sahip olacakmışız gibi bir hissim de yok değil. Lakin inşallah gerçekleşmez bu sezon aşırılı romantizm görmeyi kalbim kaldırmaz. Ayrıca Carol'un "dediğim dedik çaldığım düdük" mottosuyla Kurt'u mıhlaması da henüz sınavının bitmediğini işaret ediyor. Üstelik Sam'e zamanında o korkunçlu lafları söylemeseydi, belki de çocuk şimdi ölmemiş olacaktı?

Gerçek bir 14 Şubat hediyesi olmuş. İnsanı aşık olmaktan bağlanmaktan soğutur nokta net.

Herkese iyi seyirler!

Böyle işte..
R.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER