Charlie Sheen, HIV pozitif olduğunu açıkladı

Charlie Sheen, HIV pozitif olduğunu açıkladı
Charlie Sheen, beklendiği gibi HIV pozitif olduğu haberlerini doğruladı.

Özellikle Two and a Half Men dizisindeki rolüyle akıllarda yer eden Sheen, Today Show'a katıldı. Burada Matt Lauer'e konuşan oyuncu, hakkındaki iddiaların doğru olduğunu açıkladı. HIV pozitif olduğunu kabul etmenin oldukça zorlu bir süreç olduğunu dile getirdi. Bu açıklamayı yapma nedenini de "Üzerime yapılan bu hücuma, saldırıya, yalan yanlış haberlere bir son vermek istedim." sözleriyle açıkladı.

Sheen, dört yıl önce HIV pozitif olduğunu öğrendiğini ve bu süreçte virüsü başka birine bulaştırmadığına emin olduğunu da dile getirdi. Oyuncunun eski eşi Denise Richards'ın da durumdan uzun zamandır haberdar olduğu, HIV pozitif teşhisi boşanmalarından sonra konulduğundan Richards ve çocuklarının virüsten etkilenmediği de değinilen konulardı.

Daha önce de bahsettiğimiz gibi HIV, Türkçe'de İnsan Bağışıklık Yetmezliği Virüsü olarak adlandırılıyor. Bu virüs bağışıklık sisteminin zayıflamasına ve tedavi alınmadığı durumda tamamen etkisiz hale gelmesine neden oluyor. Bağışıklık sistemi çöken vücut, hastalıklara açık bir hale bürünüyor. Ancak belirtmekte yarar var her HIV taşıyıcısı aynı zamanda AIDS gelişimi de görülmüş kişi demek değil. Yine de HIV pozitif sonucunu almak sağlıklı bir yaşam sürebilmek için düzenli olarak kontrol yaptırmak ve tedavi görmek gerekiyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER