Doctor Who: Steven Moffat, Jenna Coleman'ın son isteğini açıkladı

Doctor Who: Steven Moffat, Jenna Coleman'ın son isteğini açıkladı
BBC'nin sevilen dizilerinden Doctor Who, yakın zamanda Jenna Coleman'ı uğurlayacak. Oyuncunun diziden ayrılacağı eylül ayında kesinleşmişti. Sizin de bildiğiniz gibi izleyicilerin sevilen bir karaktere veda etmesi pek kolay olmuyor. Görünen o ki aynı durumu oyuncular için de geçerli. Önümüzdeki bölümlerde hikayeden çıkacak olan Jenna Coleman, dizinin baş yazarı Steven Moffat'tan özel bir ricada bulunmuş.

Coupling, Sherlock, Doctor Who dizileriyle tanınan Steven Moffat, Londra'da gerçekleşen MCM Comic-Con'a katıldı. Burada hayranların kendisine yönelttiği soruları yanıtlama fırsatı buldu. Moffat, bu etkinlikte Coleman'ın kendisinden son istediğini "Jenna benden ufak bir şey rica etti. Yeni yol arkadaşını ben hala dizideyken getirmesen olur mu diye sordu." sözleriyle açıkladı.

Jenna Coleman'ın bu isteğinin arkasında kendisinin Karen Gillan ve Arthur Darvill hala dizideyken hikayeye dahil olması yer alıyor. Steven Moffat da bu sürecin Amy Pond karakterini canlandıran Gillan için oldukça zor olduğunu dile getirdi. Görünen o ki Coleman aynı sıkıntıyı yaşamak istememiş.

Doctor Who'nun baş yazarı bu vesileyle dizideki yol arkadaşları hakkında konuşma fırsatı da bulmuş oldu. Bu karakterlerin dizideki önemini "Berbat bir kelime olan 'yol arkadaşları'nı kullanıyoruz ama onlar aslında önemli rol arkadaşları, dizinin başrolleri. Barbara ve Ian'dan (ilk yol arkadaşları) beri bu karakterler dizinin özünü oluşturuyor. Onların ayrılması da oldukça büyük bir olay. Her seferinde de Doktor'un canına okuyor." şeklinde açıkladı. 

Dokuzuncu sezonuyla ekrana gelmeye devam eden Doctor Who'nun yeni bölümleri cumartesi akşamları BBC One'da izleyiciyle buluşuyor.

Kaynak: RadioTimes


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER