Doctor Who hayranları sonik tornavidayı geri istiyor

Doctor Who hayranları sonik tornavidayı geri istiyor
BBC'nin sevilen dizisi Doctor Who ekrana döneli üç hafta oldu. Dokuzuncu sezonla birlikte Doktor kendisiyle özdeşleşen sonik tornavidasını bıraktı. Artık sonik güneş gözlüğü kullanıyor. Ancak Doctor Who hayranları bu değişimden pek de memnun değil.

Aralıklarla da olsa 52 yıldır ekrana gelen Doctor Who'da, Doktor'un sıkça kullandığı aletlerden birisi de sonik tornavidasıdır. Bu süreçte bazı Doktorlar sonik tornavidayı hiç kullanmadı, bazılarıyla geliştirdi. Ancak dizi 2005 yılında ekrana döndüğünden beri bu kullanışlı alet Doktor'un ayrılmaz bir parçası oldu. Ancak dokuzuncu sezonla birlikte bu durum değişti. Doktor, Davros'la kötü anısı olan sonik tornavidasını bıraktı. Yerine giyilebilen teknolojik bir ürün olan sonik güneş gözlüğü kullanmaya başladı.

Ancak dizinin sevenlerinden bazıları bu değişimden memnun kalmadı. Sonik tornavidanın dönmesi için imza kampanyası bile başlatılınca dizinin baş yazarı Steven Moffat'tan açıklama geldi. Moffat konuyla ilgili olarak "Bazen değişimi kabullenmek gerekir. Bu değişim eski bir şakayı da yeniden gündeme getirdi: sonik tornavida, sadece ses çıkartan bir tornavida." şeklinde konuştu. Daha sonra da "Eminim sonik tornavida bir gün yeniden ortaya çıkacaktır." diye de ekledi.

Sonik tornavidayı Doctor Who'da ne zaman yeniden görürüz bilmiyoruz. Ancak dizinin yeni bölümleri cumartesi akşamları BBC One'da izleyicilerle buluşmaya devam edecek.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER