Doctor Who'ya kardeş dizi geliyor: Class

Doctor Who'ya kardeş dizi geliyor: Class
BBC 3, önümüzdeki yıl Doctor Who ile aynı evrende geçen yeni bir dizinin başlayacağını duyurdu. Bu dizinin adı Class olarak açıklandı.

Bu dizi yazar Patrick Ness'in ilk televizyon projesi olmasıyla dikkat çekiyor. Ness, aakın zamanda A Monster Calls filminin senaryosunda çalışmıştı. Ayrıca Doctor Who kitaplarından Doctor Who: Tip of the Tongue'yi de kaleme almıştı. İlk sezonu 8 bölümden oluşacak dizi, Clara Oswald'ın öğretmen olarak çalıştığı Coal Hill Lisesi'nde geçecek. Bölümlerse 45 dakika uzunluğunda olacak. 

Bu yeni proje Buffy the Vampire Slayer ve The Hunger Games yapımların kalbine, maceracı ruhuna ve adrenalinine sahip olacak. Doctor Who'nun baş yazarı Steven Moffat, Class"Kimse gençlerin karanlık ve eğlenceli dünyasını Patrick Ness gibi yansıtamıyor. Şimdi bu şahane hikayeciliği Doctor Who dünyasına getiriyoruz. Bu modern Britanya gençlerinin hikayesi - ama canavarlarla birlikte!" sözleriyle tanımladı.

Yazar Patrick Ness de bu konudaki düşüncelerini "Zaman ve uzay kadar geniş olan Doctor Who evrenine girdiğim için şaşkın ve heyecanlıyım. Burada anlatılacak her türlü hikayeye yer var. Bunu Steven Moffat ve Brian Minchin'le çalışarak yapmak büyük bir keyif olacak. İnsanların Class'ın kahramanlarıyla, yeni uzaylıları ve düşmanlarla tanışmalarını sabırsızlıkla bekliyorum." şeklinde ifade etti.

Şimdilik dizide kimlerin rol alacağı, Class'ta Doctor Who'dan isimler görüp görmeyeceğimiz henüz bilinmiyor. Ancak 12. Doktor'a hayat veren Peter Capaldi'nin bu projede görünme ihtimali oldukça yüksek. Class'a dair yeni haberler açıklandıkça, sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz. Şimdilik kesin olan tek şey dizinin 2016 yılı içinde ekrana geleceğinden ibaret.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER