Sherlock özel bölümü ne zaman ekrana gelecek?

Sherlock özel bölümü ne zaman ekrana gelecek?
Uzun zamandır konuşulan Sherlock'un özel bölümünün yeni yılın ilk gününde izleyiciyle buluşacağı açıklandı.

Başrollerinde Benedict Cumberbatch ve Martin Freeman'ın yer aldığı dizi başarılı bir yapım olmasının yanı sıra sezonları arasındaki uzun arayla meşhur. Son olarak 2014 yılının ocak ayında üçüncü sezonu yayımlanan dizi, önümüzdeki aylarda özel bir bölümle izleyici karşısına çıkacak. Bu bölümün yayın tarihinin Noel civarında olması bekleniyordu. Ancak bölüm beklenenden birkaç gün daha geç ekrana gelecek. Steven Moffat merakla beklenen bu tarihi Londra ComicCon'da "Sherlock'un yeni bölümleri için uzun bekleyiş 1 Ocak'tan sonra yeniden başlayacak." sözleriyle duyurdu.

Şimdiye kadar Sherlock özel bölümü olarak andığımız bölümün ismi de The Abominable Bride olarak açıklandı. Bu isim Sherlock Holmes hikayesi okuyanlara tanıdık gelebilir. Çünkü Doktor Watson hikayelerde bu davadan ara ara bahsediyor. Ancak bu dava sürecinde tam olarak neler yaşandığı bilinmiyor. Çünkü bu Sir Arthur Conan Doyle'ın yazdığı hikayeler arasında yer almıyor. Bu sebeple bölümün içeriği gizemini sürdürüyor.

Peki özel bölümle ilgili neler biliyoruz? Steven Moffat bu bölümün sezonlardan bağımsız, kendi başına bir hikayesi olacağını açıklamıştı. The Abominable Bride'da Sherlock Holmes ve John Watson'ı ait oldukları zamanda, Victoria Dönemi'nde göreceğiz. Bu bölümde aynı zamanda Amanda Abbington, Rupert Grives, Una Stubbs gibi dizide devamlı gördüğümüz oyuncular da yer alacak.

Sherlock'un merakla beklenen bu özel bölümü hem İngiltere'de (BBC) hem de Amerika'da (PBS) 1 Ocak günü izleyici karşısına çıkacak. Bu tarih duyurusunun gerçekleştirildiği tanıtım videosunu aşağıda, yeni fotoğrafları da ilerleyen sayfalarda bulabilirsiniz.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER