Bülent Ersoy, Söylemezsem Olmaz'a katıldı!

Bülent Ersoy, Söylemezsem Olmaz'a katıldı!
Üç yıl süren uzun ısrarlar sonucunda Bülent Ersoy Beyaz Tv'de yayınlanan sabah programına katıldı. Kadim dostu Oya Aydoğan'ın hatırına uyumadan programa katıldığını hatta çok da hasta olduğunu anlatarak başlayan Ersoy, televizyonda ilk defa bu kadar özel hayatından bahsetti.

"Genelde para almadan asla televizyona çıkmam" diyerek yayına katılan Ersoy program boyunca, "çok konuştum" diyerek pek çok anekdot anlattı. Konudan konuya atladığı için sohbetin takibi biraz zor olsa da, keyifliydi. 1974 yılında Bebek Maksim Gazinosu'nda sahneye çıkmadan önce Caddebostan Maksim'de Müzeyyen Senar'ı izlemeye gittiğini, gizlice gazinodan içeri girdiğini daha sonra da o gazinoy asolist olduğunu anlatan Ersoy, uzun zamandır aşık olmadığını söyledi.

Bülent Ersoy, Belçika'da bir otel odasında ütüyü ters çevirip sucuk kızarttıklarını anlatırken Lerzan Mutlu aynı sahneyi stüdyoda canlandırdı ve ütüde sucuk pişirdi.  Almanya'da düzenlenen Gurbet Kervanı seri konserleri esnasında Mehmet Ali Erbil'in intihar etme şakasını anlatırken konu yasaklı yıllara gelince Kenan Evren'in adını ağzına almayarak "ressam" diye bahsetti. Yakın arkadaşı Oya Aydoğan, "ressam" diye kodlanan kişinin Kenan Evren olduğunu söyleyince de kızarak, "Ne adını anıyorsun ben onun adını ağzıma bile almıyorum" dedi.

Zeki Müren vefat ettikten sonra morga girerek vedalaştığını anlatan Ersoy,  Türk Sanat Musikisi icracıları arasında en çok Muazzez Abacı'yı sevdiğini söyledi. Ajda Pekkan'ın açtığı davayı kaybettiği haberini alan Ersoy, Sinan Özedincik'in, " Tazminat ödemenize gerek yok. Beş yıl içinde aynı suçu bir daha işlerseniz duble ceza ödeyeceksiniz" uyarısına "işleyebilirim" cevabı verince stüdyoda kahkahalar sel oldu.

Nur Yerlitaş ile küslüğünün sebebini de bu programda açıklayan Ersoy'un kaynanasıyla da arasının bozuk olduğunu öğrendik. Genel olarak Oya Aydoğan'ın yönlendirdiği sohbet esnasında laf, yıllardır şehir efsanesi gibi anlatılan takıntılarına da geldi. Bülent Ersoy "tek rakam" takıntısını kabul ederek bu konuda da bazı hatıralardan bahsetti. Son zamanlarda katıldığı cenazelerdeki kıyafetleri çok tartışılan Ersoy bu konuya, "Düğüne süslenip püslenip en şık kıyafetlerle katılıyorsunuz da sevdiğiniz birinin cenazesine giderken ona saygınızdan neden şık olmayasınız?" diyerek ilginç bir bakış açısı sundu. Lerzan Mutlu'nun sorduğu soru üzerine yıllardır değiştirmeden kullandığı parfümün adını ( Biz açıklayalım: Estee Lauder- Private Collection) kanal ceza yemesin diye telaffuz edemedi.

Kaçıranlar ve yeniden izlemek isteyenler için işte o videoSöylemezsem Olmaz 23.10.2015 2.Kısım paylaşan: Tvplaza
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER