ZombiCon'da 1 kişi öldü, 5 kişi yaralandı

ZombiCon'da 1 kişi öldü, 5 kişi yaralandı
Ortalama 20.000 kişinin katıldığı ve Florida'da gerçekleşen geleneksel ZombiCon'da ateş açıldı. Bir kişi hayatını kaybederken, beş kişi de yaralandı. 

Olay cumartesi akşamı yerel saatle 11.45'te gerçekleşti. ZombiCon etkinliğinin resmen bitmesine 15 dakika kalmıştı. Ancak hala kalabalık bir grup sokaktaydı. Ateş açılmasıyla 20 yaşındaki Expavious Tyrell Taylor olay yerinde hayatını kaybetti. Yaralanan beş kişiden dördü de hastaneye kaldırıldı. Diğer bir kişiyse tıbbı destek almayı reddetti. Olayın kalabalık bir ortamda gerçekleşmesi ve zombi kostümlü birçok insanın elinde sahte silahların olması nedeniyle polisin şüpheli arayışı devam ediyor.

Belediye başkanı Randall P. Henderson Jr. yaptığı açıklamayla polislerin çekilen video ve fotoğrafları taradığını açıkladı. Uzun bir zamandır Florida'da gerçekleşen bu etkinlik bölge için bir gelir kaynağı ancak bazı çevreler zombi yürüyüşünden pek de memnun değil. Bunlar arasında dindar kesimler de yer alıyor. Bölgedeki bazı restoranlarda "Karantine bölgesi, zombiler giremez" tarzında uyarılar yer alıyor. Bu sebeple saldırının memnuniyetsiz kesimlerden biri tarafından gerçekleştirilme ihtimali de göz önünde bulunduruluyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER