Andrew Lincoln, The Walking Dead'in 6. sezonu hakkında konuştu

Andrew Lincoln, The Walking Dead'in 6. sezonu hakkında konuştu
Televizyonun en fazla izlenen dizilerinden biri olan The Walking Dead sonunda altıncı sezonuyla geri döndü. Yeni bölümde yaşanan gelişmeler ortaya birçok yeni soru işareti çıkarttı. Entertainment Weekly'den Dalton Ross dizinin başrol oyuncusu Andrew Lincoln ile keyifli bir röportaj gerçekleştirip, The Walking Dead'de bizleri nelerin beklediğini konuştu. 

Röportajın önemli noktalarına geçmeden önce belirtmekte yarar var, altıncı sezonu izlemediyseniz sorular ya da cevaplar sizin için keyif kaçırıcı detaylar içerebilir.

EW: Senin daha önce kendini önemli sahnelere hazırlayışını görmüştüm ama bu Carter sahnesinden önce duvarı yumruklayıp bir delik açma meselesi tam olarak nedir?

AL: Tasarım ekibinin oraya sahte bir duvar koyduğunu fark etmemiştim. Süper güçlerim varmış ve duvarlarda delik açabiliyormuşum gibi davranmayacağım. Kendini sahneye hazırlamaya çalışıyordum ve duvara birkaç kere vurmanın yararlı olacağını düşündüm. Bölümü Greg Nicotero yönetiyordu ve ekip sahneyi hazırlıyordu. Yumruk atmadan önce Greg "Andy! Andy!" dedi ancak yumruğum duvarın içinden geçip gitti. Ben de "Bu duvar sahnenin içinde mi?" diye sorduğumda "Tam olarak içinde." cevabını aldım. Kendimi salak gibi hissettim. Ekip asıl çekim için duvarı onarmak zorunda kaldı. Kendimi fazla kaptırdığımı söyleyebilirim.

EW: 300 kadar zombiyle bir arada çalışmanın nasıl bir şey olduğundan bahseder misin? Sen daha önce de Atlanta sahnelerinde birçok zombiyle birlikte çalıştın. Ama bu seferki absürt miktardaydı.

AL: Bana sorarsan Scott'ın amacı da buydu. 

EW: Öyle görünüyor.

AL: Bu sezon tam anlamıyla bir zombi dizisi göreceğiz. Bu süreç dokuzuncu bölüme kadar devam edecek. Bölümün  30 saniyesinde olanların yansımaları bir okun ilerleyişi gibi olacak ve hikayenin devam etmesini sağlayacak. Bu yüzden sahneyi daha büyük daha şahane yapmak istediler. (...) Bu uzun zamandır kullandığımız en cesur hikaye anlatma yöntemi olacak. Umarım değer.

EW: Morgan ve Rick arasındaki dinamikten bahsedelim mi? İkisi kesinlikle aynı fikirde değiller. Pete ya da Carter konusunda ortak bir karara varamadılar. Geçmişleri ikilinin birlikte çalışmasına ne kadar yardımcı olacak?

AL: Morgan izleyicinin sesi. Rick nerede? Pete'in ölümünde sonra grup ne noktada? İkili arasında bir geçmiş, iyi niyet ve saygı var. Ancak birbirlerini tanımıyorlar. Bu iki adam da oldukça güçlü ve bu da Lennie ile olan sahnelerden keyif almama neden oldu. Onun fikri Rick'in düşüncesinin tam tersi. Bu da dizide duymadığımız türden bir ses.

EW: Rick ve Daryl da aynı fikirde değil. Bu durum bölümde birkaç kez ortaya çıkıyor. Bu ikisini aynı fikirde görmemek oldukça nadir rastladığımız bir durum.

AL: O sahneye bayıldım. Bunu bir ihanet gibi canlandırdık. Olanları Morgan'da öğrendim. O bana direkt olarak olanları söylemedi bu yüzden görülenler senaryonun bir parçası değildi. Norman ile konuştuğumuz bir şeydi. Bunun kardeşlere özgü bir ihanet olmasını istedik. Aksi halde olaylar şöyle oldu, sonra böyle oldu tarzında ilerleyecekti. O tartışmanın daha büyük ve karmaşık olayların başlangıcı olduğunu düşünüyorum. Bu durumun devam edeceğine inanıyorum.

EW: Ufukta neler var? Bizlere neler söyleyebilirsin?

AL: Gelecek iki bölüm çok çılgın. Daha önce de dediğim gibi ilk bölüm bir yayın geri çekilmesi gibiydi. Son 30 saniyede ok yaydan çıktı. Gelecek iki bölümde durmaksızın aksiyon olacak. Sonraki sekiz bölümde de bu hareketlilik devam edecek. Her bölüm bir sezon finali gibi hissettiriyor. Dördüncü bölüm The Walking Dead'in ortasında bağımsız bir film gibi. Diğer bölümlerde de olaylar aynen devam ediyor. Çok uzun zamandır kendi içimize bakıyorduk. Şimdi başımızı kaldırıp ufka baktığımızda yepyeni bir dünyanın açıldığını göreceğiz. Şahane olacak.

Bu keyifli röportajın tamamını Entertainment Weekly'nin internet sitesinde bulabilirsiniz.

The Walking Dead, yeni bölümleriyle Amerika'da AMC'de ekrana geliyor. Yeni bölümler ülkemizde pazartesi günleri günü 21.30'da, Amerika yayınından sadece bir gün sonra FX’te hayranlarıyla buluşuyor.

Röportaj: Dalton Ross /EW
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER