ITV, UTV kanallarını 154 milyon dolara alıyor

ITV, UTV kanallarını 154 milyon dolara alıyor
Birleşik Krallık'ta faaliyet gösteren ITV, çoğunlukla Kuzey İrlanda'da yayın yapan UTV Media'nın televizyon yayın mecralarını 154 milyon dolar karşılığında satın alıyor.

UTV Media tarafından yapılan açıklamaya göre ITV Networks, bu hakların tamamını almak için ağustos ayından beri görüşmeleri sürdürüyor. UTV Media, Kuzey İrlanda'da (Birleşik Krallığa bağlı) 1959 yılından beri faaliyet gösteriyor. Hatta bu bölgede ilk özel kanalı açmasıyla biliniyor. UTV, Kuzey İrlanda bölgesinin en fazla izlenen televizyon programlarını üretiyor. Bu medya şirketi İrlanda Cumhuriyeti'nde (Birleşik Krallık'tan bağımsız) ilk kanalını bu yıl ocak ayında açmıştı. Ancak bu yeni kanal kendisine izleyici bulma konusunda büyük sıkıntı çekiyor. Bu sebeple UTV Media'nın bu yıl 12 milyon sterlin kayba uğraması bekleniyor.

ITV Networks'ün UTV'nin televizyon kanallarını aldıktan sonra ismini ITV Northern Ireland olarak değiştirmeyeceği, yine UTV ismiyle yola devam edeceği belirtiliyor. UTV Media da bundan sonra kazancının yüzde 60'ını kazandığı radyoculukla yola devam edecek.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER