Legion ve Hellfire dizileri geliyor

Legion ve Hellfire dizileri geliyor
Son zamanlarda sinemada da televizyonda da adından sıkça söz ettiren Marvel, karşımıza yeni işlerle çıkmaya hazırlanıyor. Marvel Studios, 20th Century Fox ile birlikte iki yeni diziyi ekrana taşıyacak.

Bu iki dizi X-Men evrenine ait Legion ve The Hellfire Club olacak. FX yapımcılığını Bryan Singer, Lauren Shuler Donner, Simon Kinberg, Jeph Loeb ve Jim Chory'nin üstlendiği Legion dizisi için ilk bölüm siparişini verdi. Bu proje X-Men filmleriyle akıllarda yer eden Charles Xavier'in oğlu David Haller'ın hayatını anlatıyor. Babasına benzer bir yeteneği olan David'e ufak yaşta şizofreni teşhisi koyuluyor ve tedavi görmeye başlıyor. Ancak zamanla duyduğu bu seslerin gerçek olabileceğini fark ediyor. Bu dizinin senaryosunu Fargo ve Bones'teki çalışmalarıyla tanınan Noah Hawley kaleme alacak.

The Hellfire Club'ın yapımcılığınıysa Evan Katz, Manny Coto, Patrick McKay ve JD Payne üstlenecek. Bir dönem projesi olacak dizinin 60lı yıllarda geçmesi bekleniyor. Varlıklı insanların katılabildiği The Hellfire Club'ta yaşananları ekrana taşıyacak. Özel bir ajan bu kulüpte yer alan özel güçlere sahip bir kadının varlığını fark edecek. Böylece bu kadının ve gücünü kullandığı topluluğun Dünya'yı ele geçirme çabasına engel olmaya çalışacak. Bu dizi için de Fox'la görüşmeler devam ediyor.

Şimdilik Legion ve The Hellfire Club'ta kimlerin rol alacağı, dizinin çekimlerinin ne zaman başlayacağı gibi detaylar bilinmiyor. 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER