CBS, Apple TV ile anlaşma sağlayabilir

CBS, Apple TV ile anlaşma sağlayabilir
CBS'nin başkanı ve CEO'su olan Les Moonves, firmanın sonradan izleme hizmetleri için büyük ihtimalle Apple TV ile anlaşayacağını açıkladı.

Bloomberg TV'ye çıkan Moonves bu konuyla ilgili olarak "Tıpkı diğer kanallar gibi biz de bu durumu konuşuyoruz. Bir şeyler olacağını düşünüyor muyum? Muhtemelen. Ama ne zaman olacağını bilmiyorum." şeklinde konuştu.

Sosyal medyanın yaygınlaşması ve televizyonda izleme fırsatı bulamadığımız yapımları internet üzerinden izleyebilme gibi olanaklar televizyonculuğun bir değişime girmesine neden oluyor. Bunda özellikle Netflix ve Apple TV gibi firmaların önemli oldukça büyük. Bunun yanı sıra izleyiciler sosyal medyada bahsedilen bir diziyi hemen açıp izleyebilme özgürlüğüne sahip olmak da istiyor. Korsana dair yasakların yoğun olduğu ülkelerde bunun için en ideal yöntem de online seç - izle servisleri oluyor. Bu sebeple büyük kanalların bu servislerle ortaklığı hem onların geleceği hem de izleyiciler açısından büyük önem arz ediyor.

Apple da son birkaç yıldır online servisini genişletmek için çaba harcıyor ancak büyük kanallarda anlaşma sağlamak konusunda engellerle karşılaşıyor. CBS ile Apple TV arasında sağlanacak bir anlaşma bu sebeple ilgi çekiyor.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER