Daredevil ve Jessica Jones'ta bizleri neler bekliyor?

Daredevil ve Jessica Jones'ta bizleri neler bekliyor?
Marvel'ın Netflix ile ortaklığı sonucu izleyicilerle buluşan Daredevil ve Jessica Jones da New York Comic Con kapsamında hayranlarının karşısına çıktı. Bu iki dizinin panellerini Marvel'ın televizyon departmanından sorumlu olan Jeph Loeb yönetti.

Panellerde The Defenders isimli grubun üç üyesine hayat veren Krysten Ritter (Jessica Jones), Charlie Cox (Daredevil) ve Mike Colter (Luke Cage) yer aldı. Ekibin dördüncü üyesi Iron Fist'i kimin oynayacağı hala belli değil.

NYCC'ye Daredevil dizisinden Charlie Cox, Deborah Ann Woll, Elden Henson, Elodie Yung, Jon Bernthal'ın yanı sıra dizinin baş yazarları Doug Petrie ve Marco Ramirez katıldı. 

Frank Castle yani The Punisher gibi önemli bir karaktere hayat verecek olan Jon Bernthal, bu karakterin izleyiciler için ne kadar kıymetli olduğunu bildiğini, bu sebeple Punisher'ı canlandırmanın büyük bir onur olduğunu dile getirdi. Karakteri hakkını vererek canlandırmak için elinden geleni yaptığını da sözlerine ekledi.

Elodie Yung'un Elektra rolüyle dizide yer alacağı aylar önce belli olmuştu. Karatede kırmızı kuşak sahibi olan bu oyuncu, Elektra'yı canlandırmanın heyecan verici olduğunu söyledi. 

Gelecek bölümlerde Matt Murdock ve Karen Page arasındaki ilişkide bir değişim olacağına işaret edildi. Ancak bunun ne yönde olacağına dair ipucu verilmedi.

Marco Ramirez, izleyicilerin beklentisi doğrultusunda yeni bölümlerin, birinci sezona nazaran daha karanlık olacağını dile getirdi.

Yeni sezondan izletilen görüntülerde Elektra'nın maskesini takması, Matt Murdock'un yeni kırmızı kıyafeti ve Punisher'ın sesi yer aldı. Bunların yanı sıra Rosario Dawson'un canlandırdığı Claire Temple karakteri de göründü.

Daredevil panelinin son bulmasından sonra sahneyi Jessica Jones ekibi devraldı. Diziden Krysten Ritter, Mike Colter, Rachael Taylor, Carrie-Anne Moss, Eka Darville, Erin Moriarty, Wil Traval ile dizinin baş yazarı Melissa Rosenberg panele katıldı. Purple Man karakterini canlandıran David Tennant, Londra'da bir oyunda rol aldığı için panele katılamadı. Ancak özürlerini ileten bir video gönderdi.

Kamera arkasında tam dört yıldır Jessica Jones projesi üzerinde çalıştığını dile getiren Melissa Rosenberg, şimdi ekiple izleyicilerin karşısında olmanın tüm bunlara değdiğini söyledi.

Trish (Hellcat) karakterini canlandıran Rachael Taylor, dizideki kadın arkadaşlığının zenginliğinden memnuniyetini dile getirdi.

Panelde açıklanan en önemli detaylardan biri Matrix filmleriyle tanınan Carrie-Anne Moss'un kimi canlandıracağıydı. Moss, izleyici karşısına Jeryn Hogarth rolüyle çıkacak. Çizgi romanlarda erkek olan bu karakter, dizide kadın olacak yer alacak. 

New York Comic Con'a katılanlar, Jessica Jones'tan görüntüleri izleyen ilk grup oldu. Dizi ilk sezonuyla 20 Kasım'da izleyicilerle buluşacak.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER