Blindspot tam sezon onayı aldı

Blindspot tam sezon onayı aldı
NBC, yayın hayatına geçtiğimiz haftalarda başlayan Blindspot dizisine tam sezon onayı verdiğini duyurdu.

Daha önce kanalın Blindspot için 9 ek senaryo siparişi verdiğini duyurmuştuk. Amerikan ulusal yayıncılık sisteminde tüm yeni diziler yayın hayatına 13 bölümlük siparişle başlıyor. Tam sezon onayı almayı başaran diziler bölüm sayılarını alıştığımız rakam olan 22 bölüme çıkartmış oluyor. 9 bölümlük ekstra senaryo siparişi de diziyi tam sezon onayına bir adım daha yaklaştırıyordu. Blindspot bu aşamaları başarıyla kaydetti. Sonunda 2015 - 2016 yayın döneminin tam sezon onayı alan ilk dizisi oldu.

Martin Gero'nun yarattığı BlindspotNew York'taki Times Meydanı'nda geçmişine dair hiçbir şey hatırlamayan, vücudu dövmelerle kaplı ve kimliği de bilinmeyen bir kadın bulunmasıyla başlıyordu. Bu kadına Jane ismi veriliyordu. Aynı zamanda silah kullanma ve gelişmiş dövüş tekniklerinde bilgili olan bu kadının kimliği, FBI tarafından araştırılmaya başlanıyordu. Zamanla da Jane'in dövmelerin yakın zamanda gerçekleşecek olaylara işaret ettiği  anlaşılıyordu.

Dizi sezona daha ilk bölümüyle oldukça başarılı bir başlangıç yapmıştı. Blindspot'un ilk bölümünü televizyon başında 10.6 milyon kişi izlemişti. Ardından gelen DVR (kaydedip sonradan izleme) oranlarıyla birlikte bu rakam 15.2 milyona çıkmıştı. Dizinin diğer bölümleri de ortalama 9.6 milyon izleyiciye ulaştı. Sezonun en başarılı yapımlarından biri olarak gösterilen Blindspot'un tam sezon onayı almasını herkes bekliyordu.

Amerika'da pazartesi günleri NBC'de ekrana gelen Blindspot ülkemizde Amerika yayınından 48 saat sonra izleyiciyle buluşuyor. Yeni bölümler çarşamba günleri Digiturk'ün Dizimax Vice kanalında saat 21:00'de yayımlanıyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER