Terry Gilliam, Time Bandits ve The Defective Detective dizi projeleri hakkında konuştu

Terry Gilliam, Time Bandits ve The Defective Detective dizi projeleri hakkında konuştu


Yönetmen Terry GilliamTime Bandits filmine dayanan bir televizyon projesi üzerinde çalıştıklarını açıkladı. The Defective Detective hikayesini unutmadığını da dile getirdi.

The Guardian tarafından gerçekleştirilen internet sohbetine katılan Terry Gilliam önce birkaç televizyon projesi olduğunun müjdesini verdi. Yönetmen, "Şu an iki ihtimal var: Biri Time Bandits'e dayanan bir dizi projesi, diğeriyse Richard LaGravenese ile birlikte yazdığımız The Defective Detective." şeklinde konuştu.

Gilliam'ın hayranlarının bildiği üzere The Defective Detective bir süredir gelişme aşamasında olan bir proje. Hikaye özel bir dedektifi takip ediyor. Bu dedektif kaybolan genç bir kızı bulmaya çabalıyor. Araştırmalarının ardından bu genç kızın hayali bir dünyada olduğunu keşfediyor. Bu dünyaya dair detaylar hikaye kitaplarında yer alıyor. Dedektif de bu dünyaya girip, tekrar çıkabilmenin planlarını yapmaya başlıyor. Bu hikaye önce bir film senaryosu şeklinde düzenlenmişti. Hatta Danny DevitoNick NolteNicolas Cage ve Bruce Willis gibi isimlerin rol alma ihtimalleri vardı. Ancak film projesi gerçekleşmedi. Şimdi The Defective Detective karşımıza mini dizi olarak çıkabilir.

Time Bandits'e gelince... Bu filmin televizyona uyarlanması daha önce bir kez daha gündeme gelmişti. Senaryoyu Gilliam ve Charles McKeown birlikte kaleme almıştı. Ancak bu proje de gerçekleşmemişti. Aradan geçen 10 yıldan sonra Time Bandits dizi projesi yeniden gündeme gelmiş gibi görünüyor.

Şimdilik bu projelere dair detaylar henüz belli değil. Ancak The Defective Detective ve Time Bandits projelerinin unutulmadığını söyleyebiliriz.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER