Kerem Bürsin'den dizilere eleştiri!

Kerem Bürsin'den dizilere eleştiri!
"Dünya Kız Çocukları Günü Konferansı" kapsamında düzenlenen panelde konuşan ünlü genç oyuncu Kerem Bürsin, kadına yönelik şiddet içeren dizileri eleştirerek "İnsanlar dizilerden etkileniyorsa bunları normalleştirmiş oluyoruz. Bu yüzde 100 yanlış." dedi.

Panele konuşmacı olarak, Samsun Çarşamba'da bir köy okulunda öğretmenlik yapan Dilek Livaneli, KAGİDER Başkanı Sanem Oktar, Malatya Kız Futbol Takımı'nda oynayan İkranur Sarıgül ve Buse Uçan ile hocaları Doğan Çelebi'nin yanı sıra sanatçı Hülya Koçyiğit ile Kerem Bürsin katıldı.

Dizilerdeki kadına yönelik şiddet sahnelerini eleştiren Kerem Bürsin, “Bu konu benim için çok duygusal bir konu. Haksızlık oluyor. Ben bu haksızlığa tahammül edemiyorum dedi.

Dizilerde toplumu yanlışa teşvik etmemesi için sigara ve alkol içeren sahnelerin kullanılmadığını, kullanıldığı zaman da cezai işlem uygulandığını hatırlatan Kerem Bürsin, “İnsanları sigara ve alkole teşvik etmemek adına göstermiyoruz. Kullanırsak ceza veriliyor. Peki neden kadına karşı şiddeti izliyoruz? Neden bir dizinin konusu tecavüz oluyor, neden başrollerdeki adamlar kadınlara bağırıp çağırıp, vurup, tecavüz edip kahraman oluyorlar İnsanlar dizilerden etkileniyorsa bunları normalleştirmiş oluyoruz. Bu yüzde 100 yanlış." diye konuştu.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER