NBCUniversal, QuizUp için ilk anlaşmayı ITV ile yaptı

NBCUniversal, QuizUp için ilk anlaşmayı ITV ile yaptı
Bir akıllı telefon uygulaması olan QuizUp'ın NBC tarafından yarışma formatına çevrildiğini geçtiğimiz günlerde duyurmuştuk. Britanya'da yayın yapan ITV kanalı da bu yeni yarışma için ilk bölüm siparişi verdi. Böylece ITV, Avrupa'da formatı satın alan ilk ülke oldu.

NBC ve Plain Vanilla Corp ortaklığında ortaya çıkan bu yeni formatta stüdyoda bir yarışmacı bulunuyor. Bu kişi, evinde telefon başında bulunan bir başka bir yarışmacıya karşı mücadele veriyor. Eğer bu şekilde sekiz turu birden kazanmayı başarırsa, 1 milyon dolarlık ödülün sahibi oluyor. Evden yarışan isimler her turda değişiyor. Eğer evden katılan yarışmacı en yüksek puanı alırsa, o turun para ödülünü kazanmış oluyor.

Peki nedir bu QuizUp uygulaması? İzlanda tabanlı Plain Vanilla Games tarafından üretilen QuizUp uygulamasında kullanıcılar teke tek mücadele ediyor. Yarışmacılar, kendilerine güvendikleri konuları seçip yine aynı şekilde düşünen bir insana karşı mücadele veriyor. Doğru cevapları en hızlı veren o turun kazananı oluyor. 128 ülkeden aldığı oylarla AppStore'da bir numaraya ulaşan bu uygulamanın dünya genelinde 75 milyon kullanıcısı bulunuyor.

NBC, daha şimdiden yarışmaya 10 bölümlük onay verdi. ITV'nin de ilk bölüm siparişi verdiği bu yarışma MIPCOM 2015'te sergilenmeye devam ediyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER