David Cronenberg, True Detective'nin 2. sezonunu neden yönetmek istemedi?

David Cronenberg, True Detective'nin 2. sezonunu neden yönetmek istemedi?
İlk sezonuyla adından övgüyle söz ettiren, ikinci sezonundaysa büyük hayalkırıklığına uğratan True Detective ile ilgili tartışmalar son bulmuyor.

Dizi, ilk sezondaki başarısı ardından izleyicilerin beklentisini oldukça yükseltmeyi başarmıştı. Ancak ikinci sezon bu beklentileri karşılayamadı. Dizinin yeni sezonu bolca eleştiriye maruz kaldı. Bu olumsuz yorumlar da son bulacak gibi görünmüyor. Önce ilk sezonda çalışan yönetmen Cary Fukunaga yeni bölümleri izlemediğini açıkladı. William Friedkin'den Andrew Dominik'e bir sürü isim ikinci sezonda çalışmayı reddettiğini açıkladı. Son darbe de David Cronenberg'den geldi.

Reykjavik Uluslararası Film Festivali'ne katılan Cronenberg, True Detective hakkında konuştu. "Televizyonda daha çok iş var. Geçtiğimiz yıl benden True Detective'nin ikinci sezondaki ilk bölümünü yönetmemi istediler. Bunu düşündüm ama senaryonun kötü olduğunu fark edince vazgeçtim. Televizyonda yönetmen, trafik polisi gibi... Ama bu da iş ve televizyonda yapılacak çok şey var." şeklinde konuştu. 

Böylece True Detective'nin ikinci sezonu başarılı bir yönetmenden daha kötü damgası yemiş oldu. 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER