Diriliş Ertuğrul, yeni sezonuyla başlıyor!

Diriliş Ertuğrul, yeni sezonuyla başlıyor!
TRT1'in sevilen dizisi Diriliş Ertuğrul, 2. sezonuyla ekrana gelmeye hazırlanıyor. 

Yapımcılığını ve proje tasarımını Mehmet Bozdağ’ın üstlendiği; senaryosunu Mehmet Bozdağ, Atilla Engin ve Zeynep Aslı Peker’in yazdığı: yönetmenliğini Metin Günay’ın yaptığı Diriliş “Ertuğrul” Dizisi’nin ilk sezonunda Ertuğrul Bey ve Alp’leri Tapınak Şövalyeleri’ni tarihten silmişti. 

Dizinin ikinci sezonunda Ertuğrul Bey ve Kayılar’ı daha da zor bir dönem bekliyor. 

Anadolu’da Türkiye Selçuklu Devleti hüküm sürmektedir. Türkiye Selçuklu Devleti’nin başında Sultan Alâeddin Keykubat vardır. Sultan Alâeddin Keykubat, Selçuklu Devleti’ne en parlak dönemini yaşatmaktadır ama Cengiz Han’ın ordusu yavaş yavaş Rusya’dan Hindistan’a, Çin’den İran’a kadar bilinen dünyanın neredeyse yarısını işgal etmiş, Moğollar gözlerini Anadolu ve Avrupa’ya dikmiştir. Herkes bilmektedir ki Moğol ordusu bunu başaracak dünyanın en büyük askeri gücüne sahiptir.

Noyan komutasındaki Moğol birliği Anadolu’nun doğusuna kadar gelmiştir. Selçuklu ile Moğollar arasında beklenen savaş için hazırlıkları başlatmıştır. Öte yandan Selçuklu Sultanı Alâeddin Keykubat Oğuz Boyları’yla birlikte Moğol’a karşı savaşma kararı almıştır. Bu amaçla en büyük Oğuz Boyları’ndan olan Kayılar ve Dodurgalılar, Doğu Anadolu sınırında serhat görevi üstlenmişlerdir. Noyan, Oğuz birliğini bozup Selçuklu devletinin en büyük güvencesi olan bu serhat boylarını paramparça etmek istemektedir. Önündeki en büyük engel ise Sultan Alaeddin’in en güvendiği bey olan Ertuğrul’dur.

Noyan, hayvanlarıyla Erzurum yakınlarında yurt tutan ve kışlağa göç eden Kayı Obası’na karşı acımasız bir saldırı düzenler. 

Diriliş Ertuğrul yeni bölümüyle 30 Eylül Çarşamba günü saat: 20:00'de TRT1'de.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER