Televizyonun en fazla kazanan kadın oyuncuları belli oldu

Televizyonun en fazla kazanan kadın oyuncuları belli oldu
Forbes'in hazırladığı listeye göre Sofia Vergara ve Kaley Cuoco-Sweeting geçtiğimiz yıl televizyonun en çok kazanç sağlayan kadın oyuncuları oldu. Bu iki ünlü oyuncunun senede 28.5 milyon dolar kazandığı ortaya çıktı.

Sophia Vergara bu listenin yabancısı değil. Son dört senedir ismi televizyonun en fazla kazanan kadını olarak açıklanıyor. Ancak Kaley Cuoco-Sweeting bu yıl büyük bir yükseliş gösterdi. Geçtiğimiz sene üçüncü sırada yer alıyordu. Bu yılsa Vergara ile birinciliği paylaşıyor.

Her iki kadın oyuncu da televizyonda komedi dizilerinde rol alıyor. Sophia Vergara, ABC'de ekrana gelen Modern Family dizisinde Gloria karakterini canlandırıyor. Onun yer aldığı her bölüm için 325,000 dolar kazandığı tahmin ediliyor. Bunun yanında CoverGirl ve Head & Shoulders gibi firmalarla çalışması da kazancını arttırıyor. Vergara'nın aynı zamanda Latin World Entertainment'ın kurucularından biri olduğunu da hatırlatmak lazım.

Kaley Cuoco-Sweeting de CBS'nin bol ödüllü komedi dizisi The Big Bang Theory'de karşımıza çıkıyor. Burada Penny karakterine hayat veriyor. Onun da bölüm başına 1 milyon dolar aldığı söyleniyor. Cuoco-Sweeting bu yılki kazancını Priceline.com ile ortaklığıyla arttırdı. 

Bu iki başarılı kadın oyuncunun önümüzdeki yıllarda da listenin başında yer alması bekleniyor. Çünkü Modern Family çoktan yedinci sezon onayını aldı. The Big Bang Theory'nin de en azından 2016 - 2017 sezonuna kadar ekranlarda olacağı kesin görünüyor.

Ancak bu her iki ünlü ismin kazancı, sinemanın en çok kazanan kadın oyuncusunun yanına bile yaklaşamıyor. Film sektörünün en fazla kazanan kadın oyuncusu olan Jennifer Lawrence geçtiğimiz sene 52 milyon dolar kazanç sağladı.

kaynak: fortune.com & forbes.com


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER