Fear The Walking Dead kablolu televizyon tarihinin en iyi açılışını yaptı

Fear The Walking Dead kablolu televizyon tarihinin en iyi açılışını yaptı
İlk bölümüyle geçtiğimiz pazar akşamı Amerika'da ekrana gelmeye başlayan Fear The Walking Dead izleyicilerden yoğun ilgi gördü. Dizi, izlenme oranı ve izleyici sayısıyla kablolu televizyon tarihinin en iyi açılışını yaptı.

Reklamlarla birlikte 90 dakika süren dizinin ilk bölümünü 10.1 milyon kişi izledi. Bu da bölümün 18 - 49 yaş arası izleyici grubunda 6.3 reytinge ulaştığı anlamına geliyor. Birinci bölümü 2010 yılında ekrana gelen The Walking Dead, 5.4 milyon kişi tarafından izlenmişti. AMC'nin anahtar yapımlarından birine dönüşen The Walking Dead her geçen sezon izleyici sayısını arttırmayı başardı. Dizi son olarak beşinci sezonu 17.3 milyon izleyiciyle açtı. Fear The Walking Dead'in ilk bölümüyle bu kadar izlenmesinin en önemli sebebi elbette The Walking Dead izleyicileri oldu. Zombi virüsünün nasıl ortaya çıktığını merak eden izleyiciler bu yeni diziye bir şans verdi.

Peki ama Fear The Walking Dead izleyiciler tarafından beğenildi mi? Seyircilerin en fazla merak ettiği konular arasında Rick'in komada olduğu süreçte neler yaşandığı ve virüsün ilk olarak kimde görüldüğü gibi sorular yer alıyordu. Hikayeye oldukça ağır bir şekilde başlayan Fear The Walking Dead, henüz bu soruların cevaplarını vermedi. Hatta bazı izleyiciler dizinin ağır temposunu ve hikayede yer alan dağılmış Amerikan ailesi klişesini pek beğenmedi. Ancak bu dizinin oldukça büyük bir potansiyeli olduğu gerçeğini değiştirmiyor. İlk bölümden sonra hikayeden memnun kalmayan izleyiciler bile diziye birkaç bölüm daha şans tanımayı planlıyor. Çünkü herkesin senelerdir merak ettiği birçok soru bu diziyle birlikte açıklığa kavuşabilir.

İlk bölümden oluşan bu memnuniyetsizlikte izleyicilerin iki diziyi karşılaştırmasının da büyük payı var. The Walking Dead gibi beş sezondur ekrana gelen ve karakterleri artık yakından tanıdığımız bir diziyle hikayeye en baştan başlayan, birkaç sene içinde neler yaşanacağı az çok belli olan ve yeni karakterlerin yer aldığı Fear The Walking Dead'i birbiriyle karşılaştırmak pek doğru değil. Ancak iki yapımı izleyen insanların bundan kaçması da oldukça zor. Bu da Fear The Walking Dead'in başarılı olabilmesi için fark yaratması zorunlu hale getiriyor.

Daha şimdiden ikinci sezon onayı almış olan Fear The Walking Dead, yeni bölümleriyle pazar günleri AMC'de ekrana gelmeye devam edecek.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER