"Turkish drama delights" olarak adlandırılan Ezel, Latin Amerika'da!

Latin Amerika pazarında dört yeni ülkenin daha sevilen Türk dizilerinden biri olan Ezel'i satın aldığı ortaya çıktı. Bu ülkeler Bolivya, Paraguay, Peru ve Kolombiya oldu. 

Ay Yapım dizisi Ezel, bu ülkelere İsveç tabanlı Eccho Rights şirketi aracılığıyla satıldı. Bolivya'daki Unitel, Paraguay'daki TV Accion, Peru'daki Latina ve Kolombiya'daki Caracol kanalları Ezel'i Güney Amerika'da daha fazla izleyiciyle buluşturacak. Ezel daha önce Güney Amerika ülkelerinden Arjantin ve Şili'de de ekrana gelmişti. Bu ülkelerde izlenen ve sevilen Türk dizilerine takılan isme de aşinayız: Hepsi "Türk lokumu" ya da "Keyifli Türk Dizileri" ismiyle anılıyorlar.

En yakın çocukluk arkadaşları ve sevdiği kadının ihanetine uğrayan Ezel'in hikayesini konu eden ve ülkemizde yayınlandığında çok büyük ilgi gören dizide bilindiği üzere Kenan İmirzalıoğlu, Cansu Dere, Yiğit Özşener, Barış Falay ve ne yazık ki geçtiğimiz yıllarda kaybettiğimiz usta oyuncu Tuncel Kurtiz (1936-2013) gibi başarılı isimler rol alıyordu. 

Başarılı yapımlara ev sahipliği yapan ülkemiz, bu yıl Cannes'da gerçekleşecek Mipcom fuarının da onur konuğu olacak. Bu önemli gelişmeyi Ezel'in Güney Amerika'da daha fazla izleyiciye ulaşacağı haberi izlemiş oldu. Bu da Türk televizyon sektörünün geldiği noktayı net bir şekilde gözler önüne seriyor.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER