Mayıs Kraliçesi, başlamadan tartışmalara neden oldu!

Mayıs Kraliçesi, başlamadan tartışmalara neden oldu!
MinT Yapım'ın uzun süredir üzerinde çalıştığı, başrolünü Yağmur Tanrısevsin'in oynayacağı, sezonun en merak edilen işlerinden biri olan Mayıs Kraliçesi, Erdal Özyağcılar ve dizinin yapımcısı Birol Güven arasında tartışma başlattı. 

Hürriyet gazetesinden Büşra Bozok Aytek'in haberine göre, Erdal Özyağcılar; kaynak yapan, araba tamir eden genç kız hikayesinin kendine ait olduğunu öne sürdü. “2003’te yazdığım ‘Yaşar’ adlı hikâyemi 6 ay önce dizi senaryosu haline getirdim ve ismini ‘Kızım Yaşar’ olarak değiştirdim. Yazdığım iki bölüm için bazı kanallarla görüşmeler yaptım. Daha sonra Gold Film’den Faruk Turgut senaryoyu aldı. Fark ettim ki ‘Mayıs Kraliçesi’nde benim yarattığım ‘oto tamircisi kız’ karakteri kullanılmış. Emeğimi çalmışlar.” 


Birol Güven ise olay hakkında twitter hesabından şunları söyledi: "Habere göre Mayıs Kraliçesi'ni Erdal Özyağcılar'da çalmışız ama bu mümkün değil ki. Biz o dizinin senaryo haklarını Kore'den satın aldık. Orijinal adı May Queen. Kore'nin en güzel dizilerinden biri. Senaristi Son Young Mok. Altını çizeyim, Kore'den telif ücretini ödeyerek aldık. Değerli sanatçı ve büyüğümüz Erdal Özyağcılar'a saygımız sonsuzdur; ama benim adımı ve "çalmak" kelimesini aynı cümlede kullanamaz. Avukatlarımız gereğini yapacaktır. Bu arada başrol oyuncumuz Yağmur Tanrısevsin günlerdir İmes Sanayi Sitesi'nde kaynak yapmasını öğreniyor. Görüntüleri yakında paylaşacağız.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER