Top Gear'ın yeni yapımcısı Lisa Clark

Top Gear'ın yeni yapımcısı Lisa Clark
Geçtiğimiz aylarda özellikle programın sunucu Jeremy Clarkson'ın işten çıkartılmasıyla adından söz ettiren Top Gear yenilenmiş haliyle ekrana dönmeye hazırlanıyor. Yeni bölümler için çalışmalar devam ederken, motorlu araçlarla ilgili bir program olan Top Gear'ın yeni yapımcısının Lisa Clark olduğunu açıklandı.

1977'den beri BBC'de ekrana gelen program 2002 yılında formatını yenilemiş, böylece BAFTA ve Emmy gibi birçok prestijli ödüle layık görülmüştü. Dünya genelinde 350 milyondan fazla izleyiciye hitap eden bu program yıllar içinde Jeremy Clarkson'la özdeşleşmişti. Programda ona Richard Hammond ve James May eşlik ediyordu. Ünlü sunucu geçtiğimiz aylarda yapımcılardan biriyle kavga ettiği sebebiyle işten çıkartılmıştı. Bir süre boyunca programın yeni sunucusunun kim olacağına dair pek çok haber yapıldı. BBC, haziran ayında Top Gear'ın yeni sunucusu olarak özellikle yaptığı radyo programıyla tanınan Chris Evans'ı duyurmuştu. Bu ünlü programın şimdi de kadın bir yapımcısı var. 

Don't Forget Your Toothbrush, Shooting Stars gibi önemli yapımlarda imzası bulunan Lisa Clark, House of Fools dizisinde de çalışmıştı. Pett firmasının kurucu ortaklarından biri olan Clark, yıllar içinde birçok ödüllü eğlence programının yapımcılığını üstlendi. Göreve önümüzdeki hafta başlayacak olan ünlü yapımcı oldukça heyecanlı olduğunu dile getirdi. 

Top Gear'ın önümüzdeki günlerde Chris Evans'e eşlik edecek iki sunucuyu daha duyurması bekleniyor. Program BBC 2'ye bu yıl içinde dönecek.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER