67. Emmy Ödülleri adayları belli oldu

67. Emmy Ödülleri adayları belli oldu
Amerika'da elevizyonun en prestijli ödülü olarak kabul edilen Emmy Ödülleri'nin bu yılki adayları açıklandı. İlk defa 1949 yılında sahiplerini bulmaya başlayan bu ödüller, televizyonun Oscar'ı olarak da görülüyor.

Bu önemli törenin sunumunu geçtiğimiz yıl Seth Meyer üstlenmişti. Bu sene bu önemli görevi Emmy ödüllü yazar, oyuncu ve komedyen Andy Samberg devraldı. Son zamanlarda Brooklyn Nine Nine dizisiyle ekrana gelen Samberg bu önemli haberi  "Kemerlerinizi bağlayın Emmy izleyicileri! Normalde arabayken de kemerlerinizi bağlamalısınız tabii. Eğer Emmy izleyicisi değilseniz bile kemerlerinizi bağlamalısınız çünkü yollar çok tehlikeli olabilir. Ayrıca eğer bir Emmy izleyicisi değilseniz bu yıl izlemenizi tavsiye ederim. Çünkü bu sene ödül törenini ben sunuyorum ve bu çılgın bir yolculuk olacak. Yani kemerlerinizi bağlayın!" sözleriyle duyurmuştu.

Gelelim bu yılın adaylarına... Bu yıl en fazla adaylığı olan dizi, adından ülkemizde de sıkça söz ettiren Game of Thrones oldu. HBO'nun popüler dizisi teknik kategoriler dahil olmak üzere 24 dalda aday oldu. Onu Fox'un hit dizisi Empire izledi. BBC America'nın başarılı dizisi Orphan Black bu yıl ilk adaylığını kazandı. Tatiana Maslany, "Drama Dizisinde En İyi Kadın Oyuncu" kategorisinde aday gösterildi. Netflix'in orijinal yapımlarından "Unbreakable Kimmy Schmidt" de Emmy adayları arasında yer aldı. Ellie Kemper'ın rol aldığı dizi bu yıl içinde Netflix'te yayımlanmıştı. 67. Emmy Ödülleri sahiplerini 20 Eylül Pazar günü bulacak.

Emmy adaylarının tam listesini bir sonraki sayfada bulabilirsiniz.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER