CBS'in yeni dizisi Zoo'ya PETA'dan protesto

CBS'in yeni dizisi Zoo'ya PETA'dan protesto
Yayın hayatına geçtiğimiz hafta başlayan Zoo dizideki hayvan kullanımı nedeniyle dünyaca ünlü hayvan hakları savunucusu PETA'dan tepki aldı.

James Patterson'ın Zoo isimli kitabından televizyona uyarlanan dizi hayvanların bilinmeyen bir nedenden ötürü insanlara karşı saldırganlaşmasını konu ediyor. Ancak PETA'nın diziye tepki gösterme nedeni bu değil. Sebep Zoo'nun yapımcılarının dizide gerçek hayvanlar kullandıklarını açıklaması. Doğal ortamlarına ait olan bu hayvanların eğitmenler eşliğinde dahi olsa dizi çekimleri için kullanılıyor olması PETA tarafından tepki gördü. Yapılan açıklamada "Aslanlar vahşi doğaya aittir. Küçük kafeslere hapsedilip dayak korkusuyla numaralar sergilemeleri beklenemez. CBS, sadece insanları çalıştırmalı ve daha önce birçok farklı prodüksiyonun yaptığı gibi bilgisayarda üretilmiş görselleri kullanmalı." Bu açıklamadan da anlaşılacağı gibi PETA, Zoo'nun yazın ilk iptal edilen dizisi olması konusunda oldukça istekli görünüyor.

Öte yandan ilk bölümü 30 Haziran'da ekrana gelen dizi 8.07 milyon izleyiciye ulaştı. Bu sayede ekrana geldiği günün prime time aralığında en çok izlenen yapım oldu. Dizinin ilk bölümü birçok kaynaktan farklı yorumlar aldı. Televizyon dizilerinin insana karşı doğa üstü tehlikeler senaryolarla dolu olduğunu düşünenler Zoo'yu başarılı bir gerilim hikayesi olarak yorumladı. Öte yandan hayvanların insanlara karşı organize bir hareket başlatmalarını saçma bulanlar da oldu.

CBS, elde ettiği iyi başlangıçtan ve aldığı büyük tepkilerden sonra Zoo'nun kaderi hakkında ne karar verecek henüz belli değil. Ancak dizinin ikinci bölümü "Fight or Flight" 7 Temmuz'da CBS'te, hemen bir gün sonra da FX'te yayımlanacak.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER