Haberin şampiyonu Cem Yılmaz filmi 'Pek Yakında' oldu!

Haberin şampiyonu Cem Yılmaz filmi 'Pek Yakında' oldu!

Eylül’de başlayan 2014 – 2015 sinema sezonu sürprizler ve hayal kırıklıklarıya tamamlandı. Sezon boyunca gösterilen 90’ı aşkın Türk filmi arasında en çok Pek Yakında, Unutursam Fısılda ve Aşk Sana Benzer filmlerinin konuşulduğu ortaya çıktı. 

Ülkemizde 2014 Eylül ayında başlayan ve 2015 Haziran ayına kadar süren sinemanın kış sezonunda, vizyona giren ve 33 milyondan fazla izleyiciyi salonlara çeken Türk filmlerinin içinde en çok ‘Pek Yakında’ filminin konuşulduğu belirlendi.

İki bini aşkın ulusal, bölgesel ve yerel gazete ile dergide çıkan haber ve köşe yazılarının incelendiği Interpress araştırmasında, Cem Yılmaz’ın’ın yönetip rol aldığı ve başrollerinde Tülin Özen, Ozan Güven’in yer aldığı ‘Pek Yakında’, toplam 1.728 haberle ilk sırada yer aldı. Çağan Irmak’ın yönetmenliğini yaptığı başrolünde Farah Zeynep Abdullah ile Mehmet Günsür’ün rol aldığı ‘Unutursam Fısılda’ filmi isminin geçtiği 1.661 haberle ikinci olurken, başrollerini Burak Özçivit ve Fahriye Evcen’in oynadığı ‘Aşk Sana Benzer’ filmi de 1.517 haberle üçüncü sırada yer aldığı tespit edildi.

Yapılan ayrı incelemede, yönetmenliğini Hakan Algül’ün yaptığı ve başrolünü Gupse Özay’ın oynadığı ‘Deliha’ toplam 1.501 haberle dördüncü sırada yer alırken, Hasan Kıraç’ın yönetmenliğini yaptığı Hollywood stüdyolarında çekilen büyük bütçeli ‘Birleşen Gönüller’ filmi de 1.480 haber ile beşinci olduğu ortaya çıktı. Geride kalan kış sezonunda vizyona giren Türk filmleri arasında ilk on sırada ‘İncir Reçeli – 2’, ‘Bana Masal Anlatma’, ‘Sevimli Tehlikeli’, ‘Yapışık Kardeşler’ ve ‘Çakallarla Dans – 3’ün bulunduğu da saptandı.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER