American Gods bekleyenlere Neil Gaiman müjdesi

American Gods bekleyenlere Neil Gaiman müjdesi
American Gods kitabının yazarı Neil Gaiman...
Neil Gaiman'ın kaleminden çıkan American Gods'ın Starz'da ekrana geleceği geçtiğimiz haftalarda belli olmuştu. Ancak diziyle ilgili güzel gelişmeler bununla sınırlı değil. Ünlü yazarın American Gods dizisi için bölüm de yazacağı ortaya çıktı.

American Gods (Amerikan Tanrıları), sadece insanlar onlara inandığı sürece varlıklarını sürdürebilen tanrıları konu ediyor. Hikayenin ana karakteri olan Shadow, hapisten çıktıktan sonra kendisi hakkında çok şey bilen Wednesday için çalışmaya başlıyor. İşi kabul etmesinin ardından kendisini Amerika'nın bilinmeyen dünyasında, eski tanrıların hayatta kalma mücadelesinin ortasında buluyor. Amerika kıtasına göç eden insanların beraberinde getirdikleri bu tanrılar, zamanın ve teknolojinin ilerlemesiyle yeni tanrılara yenilmeye başlıyor.

Bu ilgi çekici hikaye Hannibal'ın yaratıcısı olarak tanıdığımız Bryan Fuller ve Michael Green'in çabasıyla ekrana taşınacak. İkili dizide hem yapımcı hem de senarist olarak görev yapacak. Ancak dizide bölüm yazan isimler Fuller ve Green ile sınırlı kalmayacak. American Gods kitabını yazan Neil Gaiman da dizi için birkaç bölüm kaleme alacak. Bu heyecan uyandıran haber Satürn Ödülleri'nde ortaya çıktı. Yapımcı Bryan Fuller müjdeyi "Müthiş bir şekilde ilerliyoruz. İlk iki bölümün senaryoları çoktan hazır. Neil Gaiman ile çalışmak şahane. Gaiman dizi için birkaç bölüm yazacak." sözleriyle duyurdu. Kitabın yazarının diziyle direkt bağlantılı şekilde çalışıyor olması American Gods'ı bekleyenlerin daha da heyecanlanmasına neden oldu.

American Gods'ın ilk bölümüyle ne zaman Starz ekranlarına geleceğiyse henüz kesinleşmiş değil. 
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER