Agatha Christie uyarlaması The Seven Dials Mystery’nin başrolleri belli oldu

Agatha Christie uyarlaması The Seven Dials Mystery’nin başrolleri belli oldu
Ruth Crafer, Matt Crockett, Dean Chalkley
Netflix'te yayınlanacak Agatha Christie uyarlaması The Seven Dials Mystery’nin başrolleri belli oldu. Variety'nin haberine göre kadroya Mia McKenna-Bruce (How to Have Sex), Helena Bonham Carter ve Martin Freeman dahil oldu.

Dizi, ülkemizde "Yedilerin Gizemi" adıyla yayımlanan aynı adlı romandan uyarlanıyor. Broadchurch’ün yaratıcısı Chris Chibnall'ın (Doctor Who) hazırladığı dizinin bölümlerini Chris Sweeney (The Tourist, Back to Life) yönetecek ve prodüksiyonu bu yaz başlanacak. Orchid Pictures dizinin yapımını üstleniyor. Imaginary Friends adlı şirketi aracılığıyla Chris Chibnall ve Agatha Christie Limited’den James Prichard yürütücü yapımcı olarak yer alıyor.

McKenna-Bruce dizide kendince dedektiflik yapan meraklı Lady Eileen “Bundle” Brent’i, Bonham Carter ve Freeman ise Lady Caterham ve Scotland Yard’dan Başmüfettiş Battle karakterlerini canlandıracak.

Kitabın Kısa Konusu:

"İflah olmaz bir uyku bağımlısı olduğunu kanıtlayan Gerry Wade’e arkadaşları bir şaka yapmak isterler. Sekiz çalar saatin sabah 6.30’dan başlayarak art arda çalması planlanır. Ancak sabah olduğunda saatlerden birinin kaybolduğu ve yapılan şakanın istenmeyen trajik sonuçlara yol açtığı görülür.

Chimneys Köşkü’nde dört yıl aradan sonra bir cinayet daha işlenmiştir ve bu son olmayacaktır. Cinayet mahallinde yedi çalar saatin bulunması ve kurbanların ağızlarından dökülen son sözlerin “Yedi Kadran” olması tesadüfi değildir. Tüm bilinmezler düğümü bu iki sözcükte saklıdır… İşi çözmek ise Başmüfettiş Battle ve arkadaşlarına düşer."

Not: Birkaç yıldır Christie romanlarını mini dizi olarak ekrana taşıyan BBC ise "Sıfıra Doğru" romanının dizi uyarlaması Towards Zero'yu sıradaki uyarlaması olarak ekrana getirecek. Dizinin yine Noel zamanı yayında olması bekleniyor. Onun kadrosu ise geçtiğimiz hafta açıklanmıştı.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER