BBC’nin yeni Agatha Christie dizisi Towards Zero’nun kadrosu belli oldu

BBC’nin yeni Agatha Christie dizisi Towards Zero’nun kadrosu belli oldu
BBC
BBC’nin yeni Agatha Christie dizisi Towards Zero’nun kadrosu belli oldu.

1944’te yayımlanan “Towards Zero” ya da dilimizdeki ismiyle “Sıfıra Doğru” romanının mini dizi uyarlamasında Oliver Jackson-Cohen (The Haunting of Hill House, The Invisible Man), Ella Lily Hyland (Five and a Half Love Stories in an Apartment in Vilnius, Lithuania), Anjelica Huston (Prizzi’s Honor, The Addams Family), Mimi Keene (Sex Education), Jackie Clune (Motherland), Grace Doherty (Call the Midwife), Jack Farthing (Rain Dogs), Khalil Gharbia (Mary & George), Adam Hugill (Sherwood), Clarke Peters (The Wire), Matthew Rhys (The Americans) ve Anjana Vasan (Black Mirror: Demon 79) rol alacak.

ABD ve Kanada'da Britbox International’da yayınlanacak 3 bölümlük sezonun çekimleri Bristol ve Devon kıyılarında yapılıyor. Bölümleri Sam Yates (Magpie) yönetiyor. Mammoth Screen ve Agatha Christie Limited'in yapımını üstlendiği uyarlamanın senaryosunu Rachel Bennette (World on Fire, Ripper Street) kaleme aldı. Prodüksiyon 

Kitabın Konusu:

Nevile Strange (Jackson-Cohen) yeni karısı Kay’la (Keene) çok mutludur. Martı Burnu’ndaki halasını ziyaret etmeyi düşünmektedir ama aynı zamanda Nevile’in eski karısı Audrey (Hyland) de orada olacaktır. Eylül ayında Lady Tresslian’ın (Huston) evinde herkes bir araya gelir ve herkes çok gergindir.

Bir akşam birçok konuğun olduğu sırada yaşlı avukat Mr. Treves geçmişte işlenen bir cinayeti anlatır. Bu bir çocuğun işlediği cinayettir. Daha sonra Mr. Treves otelinde kalp krizi geçirir ve ölür. Ardından Lady Tressilian odasında vahşice öldürülür. Acaba Mr. Treves de mi öldürülmüştür? Bu cinayetlerin yıllar önceki o olayla bir ilgisi var mıdır?

Bunları aydınlatacak yegane kişi Başkomiser Battle’dır.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER