Agatha Christie'nin Sıfıra Doğru romanı da dizi oluyor!

Agatha Christie'nin Sıfıra Doğru romanı da dizi oluyor!
BBC/Mammoth Screen

BBC'nin sıradaki Agatha Christie uyarlaması belli oldu. Yeni yıl öncesi Zehri Kim Verdi'nin uyarlaması Murder is Easy’yi yayınlayan kanal, "Sıfıra Doğru" romanının mini dizi uyarlamasına onay verdi.

1944'te "Twards Zero" adıyla yayımlanan romanın uyarlama senaryosunu Rachel Bennette (World on Fire, Ripper Street) kaleme alacak. Mammoth Screen ve Agatha Christie Limited, BritBox International ortaklığıyla yeni dizinin yapımını da üstlenecek. Prodüksiyon bu yaz başlayacak. Dizinin diğer BBC uyarlamaları gibi Noel programına dahil olması bekleniyor.

Christie'nin bağımsız romanlarından birisi olan Sıfıra Doğru bundan önce iki kez daha TV'ye uyarlandı. ITV'de yayınlanan ve 6 sezon süren Agatha Christie's Marple dizisinin 2007'de yayınlanan bölümü (3x03) için bir dizi değişikliğe uğrayan hikâyede olayı soruşturan Başkomiser Battle’ın yerini Başkomiser Mallard aldı. Marple'ı canlandıran Geraldine McEvan'a Alan Davies, Julian Sands, Zoë Tapper, Saffron Burrows, Eileen Atkins gibi isimler eşlik etti.

2019’da ise Fransızca dizi Les Petits Meurtres d’Agatha Christie'nin bir bölümüyle ekrana taşındı.

Kitabın Konusu:

Ünlü tenis oyuncusu Nevile Strange yeni karısı Kay’la çok mutludur. Martı Burnu’ndaki halasını ziyaret etmeyi düşünmektedir ama aynı zamanda Nevile’in eski karısı Audrey de orada olacaktır. Eylül ayında Lady Tresslian’ın evinde bir araya gelirler ve herkes çok gergindir.

Bir akşam birçok konuğun olduğu sırada yaşlı avukat Mr. Treves geçmişte işlenen bir cinayeti anlatır. Bu bir çocuğun işlediği cinayettir. Daha sonra Mr. Treves otelinde kalp krizi geçirir ve ölür. Ardından Lady Tressilian odasında vahşice öldürülür. Acaba Mr. Treves de mi öldürülmüştür? Bu cinayetlerin yıllar önceki o olayla bir ilgisi var mıdır?

Bunları aydınlatacak yegane kişi Başkomiser Battle’dır.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER