Cesur ve Güzel ile Adını Feriha Koydum dizileri İspanya'ya uyarlanıyor

Cesur ve Güzel ile Adını Feriha Koydum dizileri İspanya'ya uyarlanıyor
İki yerli dizimiz daha İspanya'ya uyarlanıyor.

Cannes'da devam eden içerik fuarı MIPCOM'da 5. yılını kutlayan Madd Entertainment'tan bu sırada yeni duyurular da geldi. Variety'nin haberine göre Cesur ve Güzel ile Adını Feriha Koydum dizileri İspanya için uyarlanıyor.

Cesur ve Güzel'in yapım şirketi olan Ay Yapım, MIPCOM'da dünya prömiyerini yapan yeni Zorro dizisinin yapımcısı da olan, Los Angeles ve Madrid merkezli Secuoya Studios'un alt şirketi Secuoya Studios Stories'la birlikte ortak prodüksiyonu üstlenecek. Yeni dizi, Fatmagül'ün Suçu Ne? dizisinin İspanya uyarlamasını da yayınlayan Atresmedia bünyesinde yayınlanacak. Madd Entertainment, uluslararası dağıtımını üstlenecek.

Ay Yapım'ın kurucusu ve CEO'su Kerem Çatay, taraflar arasında birkaç ay önce imzalanan ortaklıkla ilgili "Bu ortaklığın arkasındaki ana fikir, uzun sürmüş dramaları İspanya'da primetime'a getirmek," dedi. Secuoya'nın başkanı Eduardo Galdo ise "Orijinal dizinin yaratıcısı Ece Yörenç'le buluştuktan sonra Lele Portas'ın başında olduğu büyük bir ekip uyarlamanın senaryosu üzerine çalışmalara başladı," diye ekledi.

İspanya'da büyük ilgi gören, başrollerinde Kıvanç Tatlıtuğ ve Tuba Büyüküstün'ün yer aldığı Cesur ve Güzel dizisinin Mediaset Spain'e bağlı Divinity kanalında yayınlanacağı haberini 2018'de paylaşmıştık.

Global pazar için İspanyolca içerik üretmek üzere bir araya gelen Medyapım ve The Mediapro Studio ise Adını Feriha Koydum'un İspanyolca versiyonunun ortak yapımını üstlenecek. Bu yeni dizinin uluslararası dağıtımından da Madd Entertainment sorumlu olacak.

Medyapım'ın yönetim kurulu başkanı Fatih Aksoy, "Mediapro gibi önde gelen bir prodüksiyon şirketiyle ortak bir girişime imza attığımız için oldukça mutluyuz. İspanya'daki ilk ortak prodüksiyonumuz, Adını Feriha Koydum, umuyorum ki hem İspanya'da hem de tüm dünyada oldukça başarılı olacak," dedi.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER