Madd Entertainment'tan MIPCOM'da yeni prodüksiyon ve anlaşma haberleri geldi

Madd Entertainment'tan MIPCOM'da yeni prodüksiyon ve anlaşma haberleri geldi
Marta Balaga
Medyapım ve Ay Yapım ortaklığıyla kurulan uluslararası dağıtım şirketi Madd Entertainment, sektördeki 5. yılını Cannes'da devam eden içerik fuarı MIPCOM'da kutladı. Şirketten bu sırada yeni prodüksiyon ve anlaşma haberleri de geldi.

** Şirketin anlaşmalarından birisi Paramount'la Güney Amerika ülkeleri (Southern Cone) üzerine oldu. Paramount, Türk dizilerine büyük ilgi gösteren Şili'de Chilevisión, Arjantin'de ise Telefe kanallarının sahibi. Üç yıllık anlaşmanın kapsamındaki dizilerin ise ilerleyen zamanlarda duyurulması bekleniyor.

** Anlaşma imzalanan bir diğer önemli şirket, MIPCOM'da dünya prömiyerini yapan yeni Zorro dizisinin yapımcısı da olan, Los Angeles ve Madrid merkezli Secuoya Studios oldu.

Başrollerinde Kıvanç Tatlıtuğ ve Tuba Büyüküstün'ün yer aldığı Cesur ve Güzel dizisinin İspanya versiyonu gelecek. Ay Yapım, Secuoya'nın alt şirketi Secuoya Studios Stories'la birlikte dizinin ortak prodüksiyonunu üstlenecek. Yeni dizi, Fatmagül'ün Suçu Ne? dizisinin İspanya uyarlamasını da yayınlayan Atresmedia bünyesinde yayınlanacak. Madd Entertainment, uluslararası dağıtımını üstlenecek.

Kerem Çatay, taraflar arasında birkaç ay önce imzalanan ortaklıkla ilgili "Bu ortaklığın arkasındaki ana fikir, uzun sürmüş dramaları İspanya'da primetime'a getirmek," dedi. Secuoya Studios'un başkanı Eduardo Galdo ise "Orijinal dizinin yaratıcısı Ece Yörenç'le buluştuktan sonra Lele Portas'ın başında olduğu büyük bir ekip uyarlamanın senaryosu üzerine çalışmalara başladı," diye ekledi. Ayrıca Türk hikayelerinin evrenselliğine övgüde bulundu ve “Kültürümüzle pek çok benzerlik var. Şu anda Latin Amerika ülkelerinde yolda olan başka anlaşmalarımız da var,” dedi.

İspanya'da büyük ilgi gören, başrollerinde Kıvanç Tatlıtuğ ve Tuba Büyüküstün'ün yer aldığı Cesur ve Güzel dizisinin Mediaset Spain'e bağlı Divinity kanalında yayınlanacağı haberini 2018'de paylaşmıştık.

** Global pazar için İspanyolca içerik üretmek üzere bir araya gelen Medyapım ve The Mediapro Studio, Adını Feriha Koydum'un İspanyolca versiyonunun ortak yapımını üstlenecek. Bu yeni dizinin uluslararası dağıtımından da Madd Entertainment sorumlu olacak.

Medyapım'ın yönetim kurulu başkanı Fatih Aksoy, "Mediapro gibi önde gelen bir prodüksiyon şirketiyle ortak bir girişime imza attığımız için oldukça mutluyuz. İspanya'daki ilk ortak prodüksiyonumuz, Adını Feriha Koydum, umuyorum ki hem İspanya'da hem de tüm dünyada oldukça başarılı olacak," dedi.

** Madd Entertainment, Margarita dizisinin uluslararası dağıtımını da üstlendi. Dizi, 2004-2005 arası Arjantin'de ekrana gelen ve iki sezon süren, Cris Morena imzalı pembe dizi Floricienta'nın uzantı dizisi olarak hazırlanıyor. Komedi-drama ve aile dizisi 40 bölüm olarak hazırlanacak ve HBO Max'te yayınlanacak.

** Variety'nin haberinde yer alan bir diğer açıklama ise dün gelen Avenida Brasil (Brazil Avenue) duyurusu oldu. Ay Yapım, Brezilya yapımı pembe dizi Avenida Brasil'in uyarlama hakkını aldı.

Yeni yerli dizi, Avenida Brasil'in ilk uluslararası uyarlaması olacak. Madd Entertainment, bu dizinin de uluslararası dağıtımını üstlenecek. Şirketin CEO'su Ateş İnce, "Avenida Brasil, dünyanın en büyük telenovelalarından birisi ve Ay Yapım'ın versiyonu muazzam olacak. Globo'yla benzer bir hikaye anlatım tarzları var ve bir sonraki Türk hiti olacak," dedi.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER