Netflix'in üye sayısı 213 milyonu geçti

Netflix'in üye sayısı 213 milyonu geçti
Üçüncü çeyrek raporunu paylaşan Netflix, şirkete dair çeşitli açıklamalarda bulundu.

** 3. çeyrekteki performansıyla piyasaların beklentisinin üstüne çıkan Netflix, üye sayısını 4.38 milyon artırarak 213.6 milyona çıkardı. Beklenti ise 3.5 milyon civarıydı. Bu süreçte 7.48 milyar dolar gelir elde etti, hisse başı kazanç 3.19 $ oldu. Gelir bazında beklentileri tutturan Netflix, 2.56 $'lık beklentiyi ise aşmış oldu.

** Daha önce Squid Game'in 111 milyon üyeye ulaşarak en çok izlenen dizisi olduğunu duyuran Netflix, bu sayının ilk 4 hafta sonunda 142 milyona çıktığını açıkladı. Dizi, 94 ülkede Top 10 listesinin zirvesine çıktı.

** Bir dizinin ya da filmin ilk 2 dakikası izlendiği takdirde içeriği izlenmiş olarak kabul eden Netflix, yeni bir ölçüm sistemine geçtiğini açıkladı. Buna göre artık içeriklerin "izlenme saati" paylaşılacak. Ayrıca platformda ekrana gelen yapımların izlenme sayıları daha sık paylaşılacak. Eylül ayında Netflix'in en çok izlenen yapımları açıklandığında o dönem listenin zirvesinde yer alan Bridgerton, ilk dört haftasında elde ettiği 82 milyon üye ve 625 milyon saat izlenmeyle zirvede yer almıştı.

** Netflix, 6 saati bulan Facebook-Instagram-WhatsApp kesintisi sırasında platformun kullanımında %14 artış olduğunu da belirtti.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER